Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Brakuje policjantów – elbląska komenda czeka na kandydatów

2019-07-07 13:00:00 (ost. akt: 2019-07-07 09:48:26)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Elbląska komenda policji dysponuje kilkunastoma wolnymi etatami. Dlatego miejscowi stróże prawa zachęcają osoby, które spełniają wymogi, do zaciągnięcia się w szeregi, zwłaszcza, że nie trzeba już jeździć do Olsztyna, by złożyć podanie.

Jak poinformował kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, tamtejsza komenda ma aktualnie 16 wolnych etatów. O przyjęcie do służby mogą starać się obywatele Polscy, nie skazani prawomocnym wyrokiem, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie i mający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.

— Nowością jest to, że aby złożyć komplet dokumentów nie trzeba już jechać do Olsztyna. Można to zrobić w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu w Wydziale Kadr i Szkolenia – zaznaczył przedstawiciel elbląskich stróżów prawa.

I dodał, że wszyscy ubiegający się o przyjęcie do służby, w trakcie kwalifikacji są oceniani systemem punktowym. Punkty przyznawane są m.in. za testy wiedzy, sprawności fizycznej i psychicznej oraz poziom wykształcenia i dodatkowe umiejętności. Dokładne informacje dotyczące kwalifikacji i wymogów, dostępne są na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.


— Tych, którzy są zainteresowani wstąpieniem do Policji, a także tych, którzy dopiero się nad tym zastanawiają, zapraszamy do odwiedzenia Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Podstawowych informacji dla kandydatów udziela Wydział Kadr i Szkolenia KMP w Elblągu pod nr tel.: 55 230 12 31 – zachęca kom. Nowacki.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A to dobre! #2759314 | 109.241.*.* 9 lip 2019 05:01

    Motorniczych też brakuje. Uciekają bo nikt za grosze piątek, świątek nie będzie pracował jeżdżąc tym złomem a wymagania że ho,ho!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz