Ryszard Grzelak 17. w Europie

2019-07-08 12:00:00(ost. akt: 2019-07-08 14:13:20)

Autor zdjęcia: Archiwum Ryszarda Grzelaka

W minionym tygodniu w Budapeszcie odbywały się Mistrzostwa Europy Weteranów w tenisie stołowym. W stolicy Węgier w kategorii M 40-49 lat, w której wystartowało aż 480 zawodników, którzy w pierwszej fazie rozgrywek rywalizowali w 120 grupach po czterech zawodników, w jednej z nich wystąpił elblążanin Ryszard Grzelak.
Przeszedł on pomyślnie eliminacje, gdzie w grupie pokonał: Csikosa (Węgry), Nitschka (Niemcy) oraz Popovićia (Serbia), wszystkich po 3:0, kwalifikując się do turnieju głównego. Jako zwycięzca grupowy Grzelak w I rundzie otrzymał wolny los. W kolejnych rundach wygrał z Burholtem (Dania) 3:1 i w takim samym stosunku pokonał Hanskiego (Szwecja). w spotkaniu o wejście do 1/16 finału uległ Muratowi Erisowi (Turcja) 0:3 i ostatecznie uplasował się na 17 miejscu w turnieju singlowym.

Grzelak wystąpił także w grze podwójnej, mając za partnera Pawła Stopińskiego (Skierniewice). Po zwycięstwach w fazie grupowej, duet Grzelak/Stopiński wygrał w I undzie turnieju głównego z parą Bonsei/Takacs (Węgry) 3:0.

O wejście do 1/32 finału polski duet przegrał z Wasilewskim(Ukraina)/Savlevem (Rosja) 0:3