Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Wystąpią na scenie, choć rzadko to robią

2019-07-09 11:28:09 (ost. akt: 2019-07-09 11:28:46)

Autor zdjęcia: mat.pras.

Gdyńska orkiestra improwizacyjna wystąpi w Elblągu 11 lipca. Dwa dni później startuje festiwal muzyki jazzowej Jazzbląg. Wszystko to w Galerii EL.

Festiwal Jazzlbląg jest niemałą gratką dla fanów muzyki jazzowej. W tym roku, już po raz siódmy, w elbląskiej Galerii EL wybrzmiewać będą dźwięki jamowych sesji. Wydarzenie to potrwa od 13 do 14 lipca. Jednak tuż przed rozpoczęciem festiwalu, 11 lipca, w Galerii EL wystąpi Gdynia Improvisens Orchestra - gdyński zespół skupiający wokół siebie artystów swobodnie improwizujących.

— Jest to ewenement na skalę światową. Takich grup muzycznych na świecie jest zaledwie kilkanaście. Koncert gdyńskiej grupy to duże wydarzenie artystyczne, ponieważ orkiestra rzadko występuje na scenie. Powodem jest liczny skład artystów, którzy zawodowo są związani z innymi formacjami i projektami w kraju i za granicą — informują organizatorzy.

Przed elbląską publicznością wystąpi 22 artystów, prezentujących szereg różnych gatunków muzycznych: jazz, improv, muzyka klasyczna, rock czy pop. Grupą improwizujących muzyków nie łatwo jest dyrygować. Nad całością czuwa Marcin Bożek – dyrygent gdyńskiej formacji.

Bilety: kasa Galerii EL, tel. 55 625 67 84, godz. 10. – 18. (poniedziałek do godz. 16.), https://www.kupbilecik.pl/ i Klub Środowisk Twórczych, tel. 506 07 30 20

Strona internetowa festiwalu Jazzbląg:
http://jazzblag.galeria-el.pl/

opr. PS

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB