Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Przemierzą średniowieczny szlak z uśmiechem na twarzy

2019-07-10 12:37:32 (ost. akt: 2019-07-10 12:40:00)

Autor zdjęcia: FB/ Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Kolejny odcinek historycznej trasy św. Jakuba wystartuje w sobotę 13 lipca. Tym razem pątnicy przejdą z Tolkmicka do Próchnika. Świeże powietrze, malownicze krajobrazy oraz świetna zabawa - gwarantowane!

Pomorska Droga św. Jakuba, inaczej Camino Polaco del Norte to średniowieczna trasa wiodąca od Estonii przez Litwę, Polskę oraz Niemcy. Odtworzona została w latach 2011-2013.

- Chodzi przede wszystkim o to, by zachęcić ludzi do wolniejszego przemierzania różnych krajów i regionów oraz zasmakowania w różnorodności tychże i zrozumienia ich specyfiki - informują pomysłodawcy projektu.

Jak mówią, celem przedsięwzięcia jest odtworzenie tego szczególnego szlaku i połączenie istniejącego dziedzictwa z szerszą siecią europejską. Dlatego Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na wspólne wędrowanie średniowiecznym szlakiem. 13 lipca o godzinie 9:15, w sobotę, rozpocznie się pielgrzymka z Tolkmicka do Próchnika.

Drogę poprowadzi Andrzej Filipkowski. Organizatorzy zapewniają, że jest to bardzo doświadczony pielgrzym, który bardzo chętnie będzie odpowiadał na wszelkie pytania.

Każda osoba zaczynająca swoją przygodę z pomorskim szlakiem otrzyma Paszport Pielgrzyma, a kto już takowy posiada proszony jest o zabranie go ze sobą.

Trasa wędrówki to około 22 kilometry, zatem bardzo ważne będzie ubranie wygodnych butów oraz zabranie kijów trekkingowych. Należy mieć ze sobą coś do picia i jedzenia.

Piesza wycieczka zakończy się około 15:30, kiedy wędrujący dojdą do Próchnika. Stamtąd powrót do Elbląga autobusem miejskim nr 12.

Paweł Suszek

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB