Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Rosjanin, upchał papierosy gdzie się da! Rekordowy przemyt

2019-07-15 09:13:39 (ost. akt: 2019-07-15 09:15:44)

Autor zdjęcia: KAS Olsztyn

„Papierosów nie było tylko w drzwiach i kołach”… Tak dużo papierosów ukrytych w jednym samochodzie funkcjonariusze celni jeszcze nie widzieli – wydobywali je kilka godzin. Najważniejsze, że udaremnili rekordowy przemyt.

Funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymali Rosjanina, który ukrył w swoim samochodzie papierosy warte ok. 70 tys. zł. Mieszkaniec Kaliningradu chciał wjechać do Polski przez przejście w Grzechotkach.

— Z pasa odpraw funkcjonariusze celno-skarbowi skierowali pojazd do Budynku Kontroli Szczegółowej — informują przedstawiciele KAS Olsztyn. - Tam użyto psa służbowego, który potwierdził, że w samochodzie mogą być ukryte papierosy.

By ustalić gdzie znajdują się skrytki samochód prześwietlono promieniami rentgenowskimi. Z uzyskanego obrazu wynikało, że – poza kołami i drzwiami pojazdu – są one … wszędzie.

— By wydobyć schowane w nich papierosy troje celników intensywnie pracowało ponad 4 godziny. W sumie w samochodzie ukryto 7359 paczek papierosów. To największa kontrabanda wykryta na tym przejściu od jego otwarcia w roku 2010 – podkreślają celnicy.

Przerobiony pojazd zajęto zaś wobec podróżnego wszczęto postępowanie karne skarbowe. Ponadto skierowano do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach wniosek cofnięcie Rosjanina do Obwodu Kaliningradzkiego i orzeczenie zakazu wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat. Wniosek został uwzględniony.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB