Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Zatrzymali kierowcę bez uprawnień, a złapali poszukiwanego

2019-07-16 10:54:17 (ost. akt: 2019-07-16 10:55:41)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Do kuriozalnej wręcz sytuacji doszło w weekend w Elblągu. Miejscowi policjanci uniemożliwili prowadzenie samochodu mężczyźnie, który miał zakaz kierowania pojazdami. Po jego auto przyjechał kolega, który… był poszukiwany przez stróżów prawa.

Do nietypowej sytuacji doszło w sobotę 13 lipca w nocy. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli peugeota 206, którym kierował 24-latek. Było to przy ul. Królewieckiej.

— Młody mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do 2021 roku – poinformował kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Policjant, który go zatrzymywał stwierdził, że dalej już nie pojedzie i odpowie teraz przed sądem za niestosowanie się do orzeczenia sądu.

Wtedy 24-latek zadzwonił po swojego kolegę, by ten zaopiekował się samochodem. Po chwili przyjechał 28-letni mężczyzna, który zadeklarował, że zabierze auto.

— Policjanci sprawdzili jego dane i… okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności – dodał przedstawiciel elbląskich stróżów prawa. - Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kierowcy bez uprawnień za niestosowanie się do sądowego wyroku może grozić kara do 5 lat więzienia. Jego kolega miał natomiast karę zasądzoną grzywny, którą sąd zamienił na karę pozbawienia wolności.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB