Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Elbląg mówi „nie” nowotworom u dzieci

2019-07-16 14:28:26 (ost. akt: 2019-07-16 14:29:05)

Autor zdjęcia: olecko.wm.pl

W walce z rakiem najważniejsza jest profilaktyka i wczesne wykrycie zagrożenia śmiertelną chorobą. Dlatego w Elblągu prowadzone będą bezpłatne badania specjalistyczne na małych dzieci. Warto szybko się zapisać, bo liczba miejsc jest ograniczona.

W niedzielę 28 lipca przy ul. Wodnej na Starym Mieście Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadziła w Elblągu kompleksowe badania dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Jak zapewniają miejscowi urzędnicy, badania będą bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Ale warto się spieszyć, bo obowiązują wcześniejsze zapisy.

— W specjalnym ambulansie doświadczeni lekarze będą wykonywali kompleksowe badania ultrasonograficzne — poinformował Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego urzędu Miejskiego w Elblągu. — Zapisy prowadzone będą w dniu 18 lipca w godz. 9.00-14.00 w Urzędzie Miejskim w Elblągu pod nr tel. 55 239-30-28. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. W czasie badania lekarz dokona kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.

— Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją, wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa — dodał Mierzejewski.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lisa Becker #2874029 | 84.17.*.* wczoraj, 00:13

    Witam Panie i Panowie. Witamy w NoviCap Financial Service Provider. Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb. NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem || novicapserviceprovider@gmail.com || O NOVICAP NoviCap, założona w 2015 roku, jest jednym z największych rynków pożyczek na świecie. Wiele osób, zwłaszcza właścicieli firm, korzysta z bezpłatnej usługi online NoviCap w celu znalezienia finansowania, przeglądając wiele produktów pożyczkowych z naszej szerokiej sieci programów pożyczkowych. NoviCap zapewnia finansowanie w szybki, elastyczny i przejrzysty sposób, oferując jednocześnie profesjonalnym inwestorom możliwość inwestowania w aktywa krótkoterminowe przynoszące ponadprzeciętne zwroty. Jesteśmy bardzo szybcy, godni zaufania i godni zaufania. Możesz pożyczyć od 1000 do 50 milionów euro. NoviCap jest właściwą firmą do skontaktowania się, gdy potrzebujesz pilnej pożyczki. Nigdy więcej marnowania czasu na próby uzyskania pożyczki od innych instytucji finansowych lub stresujące wizyty w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail na adres || novicapserviceprovider@gmail.com ||

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dex #2763094 | 37.47.*.* 16 lip 2019 16:16

    Potrzeba wykreować trochę chorych dzieci dla Big Pharmy? :-(

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz