środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Tysiąclecia, Grunwaldzka… Remonty dróg trwają w najlepsze

2019-07-17 14:20:35 (ost. akt: 2019-07-18 09:11:20)

Autor zdjęcia: Archiwum

Departament Zarząd Dróg UM informuje, że od 18 lipca (czwartek wieczorem) ruszają prace przy odnowie nawierzchni w ciągu ul. Tysiąclecia - Pl. Grunwaldzki - Al. Grunwaldzkiej. Jako pierwsza remontowana będzie jezdnia po stronie bloków mieszkalnych.

W pierwszym etapie prac, w nocy z czwartku na piątek, zaplanowane jest frezowanie nawierzchni. Kolejnej nocy, z piątku na sobotę (19-20 lipca), układana będzie warstwa wiążąca drogi. Ostatni etap prac, to regulacja niezbędnych elementów kanalizacji deszczowej i układanie warstwy ścieralnej.

W związku z tym informujemy kierowców, że od 18 lipca, późnym południem, nastąpi ograniczenie do jednego pasa ruchu na jezdni po stronie bloków mieszkalnych. Zwężenie utrzymywane będzie do czasu ułożenia warstwy ścieralnej nawierzchni, tj. 26-27 lipca br. (w nocy z piątku na sobotę).

Prosimy kierowców o ostrożną jazdę!

W kolejnym etapie prac remontowana będzie jezdnia po stronie hal targowych.

Źródło: UM Elbląg


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aleja, ulica, plac #2764539 | 37.30.*.* 19 lip 2019 20:04

    Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości? Wokół tej sprawy jest wiele zamieszania wśród moich współpracowników. Proszę o przedstawienie mi zasad pisowni tej nazwy własnej. Czy ma może jakieś znaczenie, że jest to aleja, a nie aleje?? Piszemy aleja Niepodległości i Aleje Niepodległości. Słowo aleja w nazwach ulic pisane jest wielką literą, gdy występuje w liczbie mnogiej. Mirosław Bańko

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. aleja, ulica, plac #2764538 | 37.30.*.* 19 lip 2019 20:02

    Czy w adresie skrót placu powinno się pisać z dużej (Pl. ...), czy z małej (pl. ...) litery ? Zarówno całe słowo plac poprzedzające nazwę, jak i jego skrót powinny się zaczynać małą literą, np. plac Defilad, plac Solny, pl. Trzech Krzyży, pl. Na Rozdrożu. Więcej o placach i innych obiektach miejskich - zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN w haśle ulica, plac, rynek, aleja. Mirosław Bańko

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz