Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Kolejne podejście do powstania muralu przy Lotniczej

2019-07-18 12:50:24 (ost. akt: 2019-07-18 12:52:35)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Dziś ogłoszony został ponownie konkurs, który ma wyłonić wykonawcę muralu w przejściu pieszo-rowerowym przy ul. Lotniczej. Do artystycznego zagospodarowania jest około 115 m2 powierzchni.

Przesłanie muralu to „Elbląski Format”. Tak więc atutem projektów biorących udział w konkursie powinno być nawiązanie do szeroko pojętej tematyki elbląskiej, w formule: „to miejsce, ten czas”.

Projekt powinien uwzględniać specyfikę warunków ekspozycji muralu – odbiorca w ruchu i w bliskiej odległości od dzieła.

Organizator konkursu nie dopuszcza umieszczania w kompozycji treści obraźliwych, niezgodnych z prawem powszechnie obowiązującym w Polsce, propagujących przemoc lub naruszających powszechnie uznane dobre obyczaje.

Projekty w formie papierowej oraz elektronicznej należy składać w Departamencie Urbanistyki i Architektury UM. Na pomysły plastyków z Elbląga i całej Polski urzędnicy czekają do 6 września 2019 roku. Termin wykonania muralu zostanie uzgodniony ze zwycięzcą konkursu i zapisany w umowie.

Szczegóły dotyczące konkursu - regulamin wraz z załącznikami - dostępne są w poniższych linkach oraz w zakładce Departamentu Urbanistyki i Architektury UM.

źródło: UM Elbląg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB