Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Estetycznie i bezpiecznie na szlaku św. Józefa w Pasłęku

2019-07-19 10:45:53 (ost. akt: 2019-07-19 10:46:16)

Autor zdjęcia: UM Pasłęk

Pasłęk wzbogacił się o nowe miejsce do spacerów. Jest nie tylko ładnie, ale przede wszystkim bezpiecznie – przy okazji zagospodarowania szlaku św. Józefa utwardzono stroma skarpę.

W czwartek 18 lipca w Pasłęku odbyło się otwarcie szlaku świętego Józefa, połączył Młyńskie Przedmieście ze wzgórzem zamkowym „Gęsia Szyjka” od ul. Augustyna Steffena.

W ramach inwestycji wykonano nowy, oświetlony ciąg pieszy, nawiązujący architektonicznie do terenu otaczającego, tj. Pasłęckiego Starego Miasta, gdzie w latach ubiegłych wykonano ciągi piesze z takich samych materiałów.

- Z uwagi na dużą różnicę rzędnych terenu na długości ścieżki, składa się ona z kilkunastu biegów schodów. Istniejąca, stroma skarpa stanowiąca zbocze wzgórza zamkowego została przerzedzona poprzez wycinkę drzew i krzewów, a następnie umocniona (utwardzona) w pasie przylegającym do projektowanego chodnika. Na całej długości umocnienia skarpy zaprojektowano rynsztok kamienny zbierający wody opadowe, które odprowadzone będą do miejskiej sieci kanalizacji burzowej – poinformował, Rafał Skalij, inspektor ds. budownictwa Urzędu Miejskiego w Pasłęku.

Umocnienie skarpy przed osuwaniem i dalszą degradacją zaprojektowano z kamienia polnego i betonu. Rynsztok kamienny szerokości 40cm z kamienia.

Koszt robót budowlanych zadania wyniósł 867 460 zł. Całość prac została sfinansowana ze środków własnych samorządu pasłęckiego.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB