Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Miasto łata braki w komunikacji miejskiej

2019-07-20 06:48:47 (ost. akt: 2019-07-20 06:55:37)

Autor zdjęcia: Łukasz Razowski

Po wycofaniu się, z dnia na dzień, firmy Warbus, zabezpieczona została w mieście komunikacja zastępcza- zapewniają władze Elbląga. Dzięki autobusom pozostałych firm działających w Elblągu, na swoje trasy wyruszyły autobusy linii nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31. Autobusy tej ostatniej jednak nie kursują w pełnym zakresie.

— Poza numerem 31, który nie kursuje jeszcze w pełnym zakresie, pozostałe kursy odbywają się według rozkładu, a autobusy mają za szybą dużą kartkę z numerem linii, którą zastępują – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Jak dodaje, jednocześnie w Urzędzie Miejskim rozpoczęły się prace, by wspólnie z Zarządem Komunikacji Miejskiej rozwiązać problem obsady połączeń, z których wycofała się firma Warbus. O tym pisaliśmy TUTAj

— W pierwszej kolejności zabezpieczone zostanie kursowanie autobusów do końca bieżącego miesiąca przez firmy przewozowe operujące w Elblągu. Zarówno PKS, jak i Arriva potwierdziły, że obsłużą doraźnie swoim taborem linie, z których wycofał się Warbus – zapewnia Mierzejewski.

W związku z odstąpieniem firmy Warbus od realizacji umowy, ZKM może udzielić zamówienia z wolnej ręki, podpisując tzw. umowę zakłóceniową. W tym celu dokonane zostanie rozpoznanie rynku poprzez skierowanie zapytania ofertowego do firm przewozowych, zarówno tych funkcjonujących na elbląskich rynku oraz innych działających w tej branży.

Spośród ofert Zarząd Komunikacji Miejskiej wybierze tę najkorzystniejszą. Takie rozwiązanie powinno zabezpieczyć prawidłowe funkcjonowanie komunikacji miejskiej na wszystkich liniach do czasu rozstrzygnięcia kolejnego przetargu.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nnnnnnnnnnnnnn #2765615 | 77.253.*.* 22 lip 2019 09:47

    tragedia , co na to prezydent,,,,, centrum miasta traktowana jak wieś w przewozach,,,,,,,, dlaczego nie ma linii pospiesznych w mieście,,,,,zkm niech się zastanowi nad liniami autobusowymi,,,, nowymi trasami, pozdrawiam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz