Zwycięstwo Concordii

2019-07-22 06:00:00(ost. akt: 2019-07-22 06:41:43)

Autor zdjęcia: fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

Dla gospodarzy, którzy mają już za sobą pięć spotkań kontrolnych był to pierwszy mecz z tego cyklu na własnym obiekcie.
PIŁKA NOŻNA. Piłkarze beniaminka III ligi Concordii Elbląg, podejmowali trzeci zespół minionego sezonu IV ligi pomorskiej GKS Przodkowo i wygrali 1:0
• Concordia Elbląg — GKS Przodkowo 1:0 (0:0)
1:0 — Danowski (64)
CONCORDIA: Polakowski — Maciążek, Szawara, Lebre, Tomczuk, Maciejewski, Bukacki, Lenart, Skierkowski, Danowski, Lisiecki, Grali jeszcze: Edil, Kuczyński, Lewandowski, P. Pelc, Wira.

Po raz kolejny w zespole trenera Łukasza Nadolnego wystąpili przymierzani do gry: Rafał Maciążek (Huragan Morąg), Bartłomiej Danowski (Wierzyca Pelplin) Andrew Lebre (Ethnikos Assia FC Cypr), Konrad Wira (Górnik II Zabrze), Mateusz Polakowski (KP Starogard Gd) oraz 18-letni Cyprian Maciejewski (UKS SMS Łódź). .

Gospodarze rozpoczęli mecz od ataków, uzyskali znaczną przewagę i już do przerwy powinni wygrywać różnicą dwóch goli. Doskonałe dwie takkzwane "setki" nie wykorzystał Sebastian Tomczuk. Najpierw z 10 metrów z pola karnego nie trafił w światło bramki, a po wyłożeniu piłki przez Radosława Lenarta z pięciu metrów obił słupek.

Po przerwie Concordia jednak zdobyła gola. Bramkarz gości, podał piłkę wprost pod nogi Bartłomieja Danowskiego, a ten lobując golkipera gości, umieścił piłkę w siatce. Po tym golu, przewaga elblążan jeszcze bardziej się uwidoczniła, ale brakowało skuteczności i wynik nie uległ już zmianie.

— Można powiedzieć, że drużyna się już krystalizuje. Z bardzo dobrej strony pokazał się debiutujący Cyprian Maciejewski, który mając bardzo dobre warunki fizyczne, dobrze operuje piłką i to powinno być duże wzmocnienie zespołu - stwierdza trener Nadolny.

Kolejny ostatni mecz kontrolny Concordia zagra na wyjeździe w najbliższą sonotę z IV ligowym Jaguarem Gdańsk