Gdańscy siatkarze z Pucharem Prezydenta Elbląga

2019-07-22 12:00:00(ost. akt: 2019-07-22 14:27:19)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

SIATKÓWKA PLAŻOWA\\\ Jakub Konopka i Michał Przekop zdobyli Puchar Prezydenta Elbląga w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na boisku przy Tawernie Tortuga duet z Gdańska pokonał elbląską parę Wojciech Strzyżewski - Dawid Strzyżewski 21:12
Dwanaście drużyn stanęło do walki w turnieju siatkówki plażowej, w którym główną nagrodą był Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Zawody rozegrane zostały w ramach akcji "Wakacje z MOSiR-em 2019".

W imprezie oprócz zespołów z Elbląga, rywalizowały dwie ekipy z Gdańska oraz dwa zespoły reprezentujące Kępki.

Niedzielnym rankiem po godzinie ósmej boisko przy Tawernie Tortuga, zapełniło się miłośnikami siatkówki na piachu. Nie brakowało chętych do gry jak i towarzyszącym im sporej ilości kibiców. Tradycyjnie zawody rozegrane zostały systemem brazylijskim, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju.

Tak się okazało, że do półfinałów awansowały,drużyny, które na piasku prezentowały naprawdę wysoki poziom. W pierwszym spotkaniu 1/2 finału zespół Synowie Anarchii (Elbląg) grający w składzie Wojciech Strzyżewski/Daniel Strzyżewski pokonali bez większych problemów ekipę KiM Elbląg 21:16.

W drugim półfinale Yolo Gdańsk (Jakub Konopka/ Michał Przekop) wygrali z duetem Major i Przyjaciele (Elbląg 21:15. W kolejnej fazie turnieju, przegrani w półfinałach zmierzyli się w walce o brązowy medal.

Z kolei zwycięzcy zagrali w ścisłym finale. Trzecie miejsce w turnieju zajął KiM Elbląg, który pokonał Majora i Przyjaciele 21:18. W meczu o złoty medal Yolo Gdańsk pokonało Synów Anarchii (Elbląg) 21:12 i jak wskazuje sam wynik tego spotkania, gdańszczanie byli o klasę lepszym zespołem.

Po zakończeniu turnieju, trzy najlepsze zespoły otrzymały medale i puchary. Drugi tego lata turniej siatkówki plażowej odbędzie się 18 (niedziela). Tym razem siatkarze zagrają o Puchary dyrektora MOSiR Andrzeja Bugajnego. Organizatorami imprezy byli: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, MOSir Elbląg oraz Tawerna Tartuga