Sukces zawodników IKS „ATAK” - pięć medali w Mistrzostwach Polski

2019-07-24 10:26:31(ost. akt: 2019-07-24 10:31:35)

Autor zdjęcia: źródło IKS "ATAK"

Niepełnosprawność ruchowa bądź umysłowa dotyka znaczną część społeczeństwa. Są to wady genetycznych albo następstwa nieszczęśliwych wypadków. Jednakże niektórym nawet takie niedogodności nie przeszkadzają w realizowaniu pasji i w dążeniu do celu. Udowodnili to sportowcy z Elbląga!
W dniach od 18 do 21 lipca 2019 roku Bydgoszcz była stolicą 47. Mistrzostw Polski W Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych. W rywalizacji brał udział między innymi elbląski Integracyjny Klub Sportowy „ATAK” w pięcioosobowym składzie. Podczas zmagań reprezentantom wyżej wymienionego klubu udało wywalczyć się 5 medali.

Rafał Rocki zdobył złoty medal w rzucie dyskiem osiągając tym samym drugi wynik na świecie, oraz brązowy medal w pchnięciu kulą. Marcin Górski uzyskał srebrny medal w biegu na 800 metrów, oraz dwa brązowe medale w biegach na 400 oraz 1500 metrów.

Pozostali zawodnicy, którzy nie zdobyli medali osiągnęli takie miejsca jak: Szymon Hak – 8 miejsce w pchnięciu kulą, Andrzej Cieślakowski – 9 miejsce w pchnięciu kulą oraz 11 miejsce w rzucie dyskiem, Kamil Grzanaka – 14 miejsce w pchnięciu kulą.

Był to udany start podopiecznych trenera Krzysztofa Wojtaszka.