środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Rowerami przez lipową aleję

2019-07-25 13:23:04 (ost. akt: 2019-07-26 07:37:04)

Autor zdjęcia: MOSiR Elbląg

W ramach akcji Wakacje z MOSiR-em, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na drugą z cyklu trzech wycieczek rowerowych po okolicach Elbląga. Miłośnicy j odwiedzą aleję lipową, czyli drogę między Próchnikiem a Rubnem Wielkim.

Aleja z pomnikowymi lipami oraz dębami rozciąga się na przestrzeni kilku kilometrów między północnymi dzielnicami Elbląga: Próchnikiem i Rubnem. Wielokrotnie była już wykorzystywana podczas różnych wycieczek. Teraz nadaży się okazja przyjżeć się jej samemu.

- W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a po zjechaniu do Rubna przewidywane jest także dopingowanie zawodników biorących udział w Garmin Iron Triathlon, którego trasa rowerowa będzie tamtędy przebiegała - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych asfaltowych i z płyt betonowych, będących specyficzną nawierzchnią charakterystyczną dla Żuław Wiślanych. Sama zaś aleja lipowa ma charakter terenowy, nawierzchnia jest kamienno-szutrowo-asfaltowa.

- Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich, trekkingowych i miejskich wyposażonych w amortyzatory, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy - zaleca Marek Kamm.

Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Organizatorzy szczególnie polecają założeniu kasków.Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Dzięki wsparciu sponsorów tj.  Lodziarni Kaktus oraz elbląskiemu Biuru Podróży VARIUSTUR dla uczestników wycieczki będą lody i słodycze. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Start w niedzielę 28 lipca o godz. 10:00 z pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej.

Jazda zakończy się w Lodziarni Kaktus na Placu Słowiańskim, gdzie na każdego uczestnika będzie czekał zimny przysmak. Czas trwania imprezy to około 4 godziny. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Tekst i fot. MOSiR, opr. MR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB