Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Siatkarki Energa Truso poznały rywalki

2019-07-31 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-31 12:40:11)
Zdjęcie ulistracyjne

Zdjęcie ulistracyjne

Autor zdjęcia: źródło: pixabay.com

PIŁKA SIATKOWA\\\ Po zakończonym sezonie siatkarki Energa Truso Elbląg zakończyły rozgrywki na siódmym miejscu w tabeli. Młodzież swój cel zrealizowała i od nowego sezonu nadal występować będzie na zapleczu I ligi.

Nie mająca zbyt dużego doświadczenia jak i otrzaskania w ligowych bojach drużyna Energa Truso Elbląg, w minionym sezonie na 11 uczestniczących zespołów w swojej grupie, zajęła siódme miejsce i tym samym zapewniła sobie byt na kolejny sezon 2019/2020.

— Miniony sezon był trudny ale i zarazem ciężki i udany dla elbląskiego zespołu pod względem sportowym. Obecnie zawodniczki elbląskiego klubu przebywają na wakacjach. Pierwsze zajęcia jak i okres przygotowawczy do nowego sezonu rozpoczną z dniem 5 sierpnia. Przez pierwszy okres przygotowań pracować będziemy na obiektach własnych jak i w terenie. Będziemy pracować nad cechami motorycznymi, nowymi rozwiązaniami taktycznymi, a także nad udoskonalaniem techniki— informuje trener zespołu elbląskiego Andrzej Jewniewicz. W planach zespołu jest też zgrupowanie od 21 do 29 sierpnia w Tucholi. Weźmie w nich udział ponad 30 zawodniczek różnych kategorii wiekowych i wszyscy trenerzy tej dyscypliny sportu w naszym klubie — dodaje.

Jeśli chodzi o najbliższy sezon, to II liga kobiet będzie się składała z czterech grup w której wystąpi 41 drużyn. Pojawiło się kilka nowych zespołów, ale kilka też zniknęło ze szczebla centralnego, w tym spadkowicz z I ligi WTS Włocławek, który miał występować w grupie "elbląskiej".

Pierwsze mecze rozegrane zostaną 28 września. Nowością będzie rezygnacja z ćwierćfinałów play-off, a awans do turniejów finałowych będą grały tylko drużyny z miejsc 1-4 po rundzie zasadniczej.

W play-off i play-aut nie będą uczestniczyły: SMS Police oraz SMS PZPS Szczyrk.

O utrzymanie powalczą cztery ostatnie drużyny po rundzie zasadniczej, a play-aut wyłonią po jednym spadkowiczu z każdej grupy. W grupie pierwszej w której występować będzie Energa Truso Elbląg zagra 11 zespołów, z czego 9 to drużyny, które rywalizowały na tym poziomie rozgrywek w minionym sezonie.

Nowymi klubami są: GKS Wieżyca Stężyca oraz MKS Sokół Mogilno. Zabraknie Orła Malbork i AKS Rumia, które ze względów finansowych wycofały się z rozgrywek. Natomiast do rozgrywek nie zgłosiła się Gdyńska Akademia Siatkówki (Gdynia) .

Oto zespoły które grać będą w grupie 1. UKŻPS Coccodrillo Kościan, Spójnia Stargard, Wieżyca Stężyca, UKS ZSMS Poznań, Energa Energetyk II Poznań, Gedania Gdańsk, Pałac II Bydgoszcz, Forex Politechnika Poznań, Sokół Mogilno, SMS Police, Energa Truso Elbląg.

Jerzy Kuczyński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB