Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Oni przelewali krew. My także możemy

2019-08-02 10:15:37 (ost. akt: 2019-08-02 10:38:02)

Autor zdjęcia: Wojciech Andrearczyk / 43blp

„Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” – pod takim hasłem przeprowadzono 1 sierpnia zbiórkę krwi w Elblągu. Pięćdziesięciu pierwszych krwiodawców otrzymało od żołnierzy 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie upominek – kubek ze znakiem Polski Walczącej.

Pomysłodawcami akcji „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” i jej koordynatorami w Polsce są ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes zarządu Fundacji Małych Stópek oraz Bartłomiej Ilcewicz, organizator i współorganizator akcji i wydarzeń patriotycznych.

To już czwarta edycja akcji. W tym roku włączyło się w nią także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu oraz żołnierze z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie nie tylko oddali tego dnia krew, ale także obdarowywali krwiodawców pamiątkowym kubkiem, przypominającym o Powstaniu Warszawskim. Podkreślając w ten sposób podwójny cel akcji: z jednej strony jest ona wydarzeniem patriotycznym, historycznym, z drugiej zaś zachęca do oddawania krwi i dzielenia się nią z tymi, którzy jej potrzebują. Zwłaszcza teraz, w wakacje, gdy – jak co roku – krwi brakuje i jest ona szczególnie potrzebna.

Misją WOT jest wspieranie lokalnych społeczności. Takim działaniem jest także oddawanie krwi. Dlatego już w najbliższą niedzielę (4 sierpnia), tym razem w braniewskim batalionie zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka krwi, w której udział zadeklarowało ponad 50 terytorialsów z Braniewa.

Tekst: Wojciech Andrearczyk / opr.MR


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. haaaa #2771767 | 77.253.*.* 3 sie 2019 19:32

    Nareszcie WOT na coś się przyda ...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz