Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Nowa dyrektor EPT podejmie walkę ze smogiem.

2019-08-06 11:31:19 (ost. akt: 2019-08-07 11:11:06)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

O swojej wizji Elbląskiego Parku Technologicznego, nastawieniu na ekologię i efektywność energetyczną i tym co zamierza zrobić w pierwszej kolejności, mówiła dziś podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim, Urszula Małek, nowa dyrektorka Parku. Nieco wcześniej z rąk prezydenta Witolda Wróblewskiego odebrała oficjalnie nominację na dyrektorskie stanowisko.

- Tak jak zapowiadałem kilka tygodni temu, kiedy nowa Pani dyrektor załatwi wszystkie formalności będziemy mogli się z Państwem spotkać i powiedzieć więcej o nowym otwarciu w EPT. Z dniem dzisiejszym oficjalnie funkcję dyrektora obejmuje Pani Urszula Małek. Jest to osoba z bogatym doświadczeniem i wiedzą i dlatego mam przekonanie, że nastawi EPT na właściwy kierunek – mówił prezydent Wróblewski – To powinno być miejsce łączące potencjał naszych uczelni, firm, studentów, miejsce dobrej współpracy samorządu z biznesem. Chcę, żeby w tym kierunku EPT mocniej się rozwijało. Jeszcze raz serdecznie gratuluję Pani Małek i życzę jej sukcesów – dodał prezydent

- Od dziś jestem dyrektorem EPT, według mnie powinno być to miejsce przepływu wiedzy od jednostek naukowo-badawczych do przemysłu i z powrotem. Nasz elbląski biznes powinien również współpracować z uczelniami, a więc PWSZ, EUHE i dodatkowo z EPGiK. Ponadto, skoro jesteśmy Parkiem, chcę aby było to miejsce, gdzie ludzie czują się dobrze, liczyć się będzie nie tylko budynek ale idea. Postaram się również wykorzystać potencjał i rozwinąć funkcjonowanie laboratoriów pracujących w EPT – precyzowała Urszula Małek – Postawię też na ekologię i efektywność energetyczną, a więc specjalności, w których dobrze się czuję, choć nie będę zaniedbywać innych sektorów.

– Wszyscy, bez względu na to czy jesteśmy urzędnikami, czy przedsiębiorcami, powinniśmy zrobić to co możliwe by przeciwdziałać ociepleniu klimatu i likwidować smog. W tym zakresie dopasujemy działania EPT do wielkości i potrzeb miasta - podkreśla nowa dyrektor EPT.

Źródło: elblag.eu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ekolog #2773362 | 78.88.*.* 7 sie 2019 12:16

    Koalicja prezydenta. Jej zadania do wykonania to obowiązki UM - wydział środowiska i WOŚ. Skoro nic w temacie środowiska nie robili tzn., że są niepotrzebni i za darmo brali pieniądze.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz