Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Teen Challenge zaprasza na Piknik Rodzinny

2019-08-12 15:24:08 (ost. akt: 2019-08-14 14:37:59)

Już w sobotę w Bażantarni odbędzie się Piknik Rodzinny, przygotowany przez „Teen Challenge” Chrześcijańską Misję Społeczną Oddział w Elblągu. Piknik odbędzie się 17 sierpnia br. w parku Leśnym Bażantarnia w Elblągu przy wiacie „Margitka”. Rozpoczęcie imprezy o godz. 11.00

Piknik Rodzinny to inicjatywa, którą organizacja Teen Challenge ma przyjemność organizować już po raz trzeci. Jest ona objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Elbląg, zaś Patronat Medialny sprawuje Redakcja Gazety „Dziennik Elbląski”. Wydarzenie, jak sama nazwa mówi ma charakter pikniku – kreatywnie zorganizowanego wypoczynku, skierowanego do rodzin, samotnych matek z dziećmi, seniorów oraz wszystkich zainteresowanych „dużych” i „małych”. Inicjatywa jest skierowana do lokalnej społeczności i tworzy ją wiele podmiotów/ partnerów/ darczyńców z terenu miasta Elbląg, którzy w różnoraki sposób włączyli się w to przedsięwzięcie.

Celem organizowanego wydarzenia jest m.in. integracja rodzin, dorosłych i dzieci oraz młodzieży z różnych środowisk, wspólnie spędzony czas oraz wypoczynek na świeżym powietrzu w atmosferze chrześcijańskich wartości, Ewangelii, dobrego słowa, miłości i empatii.

Piknik Rodzinny jest imprezą bezalkoholową. Wstęp oraz wszystkie przygotowane atrakcje, w tym wydane posiłki, napoje, owoce i słodycze są bezpłatne.

W ramach inicjatywy organizatorzy proponują: występ chrześcijańskiej grupy muzycznej, gościa specjalnego, autorskie historie ludzi, którzy przeszli przez: nałogi, więzienie, odrzucenie i dziś żyją jako pełnowartościowi obywatele, zabawy prowadzone przez grupę animatorów w tym duża dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki , balonowe modelowanie (zwierzątka), duże bańki mydlane, robienie mydełek glicerynowych oraz inne atrakcje jak "rzut podkową” - rodzinny konkurs z nagrodami; „ rodzinne drzewo pytań” - rozrywka z upominkami; warsztaty z pszczelarzem (o życiu w ulu, kogo się bać -prawda i mit o pszczołach, osach itp. czym jest, jak wygląda i jak smakuje miód oraz wiele innych ciekawostek)

W ramach pikniku odbędzie się również poczęstunek, a o godzinie 15:00, na zakończenie imprezy zostanie zrobione ognisko.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB