Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Elektryczny wózek inwalidzki? Możesz postarać się o dofinansowanie.

2019-08-13 11:35:55 (ost. akt: 2019-08-13 12:22:39)
Zdjęcie poglądowe

Zdjęcie poglądowe

Autor zdjęcia: pixabay.com

Starosta Elbląski informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o uruchomieniu w bieżącym roku naboru wniosków o dofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym w ramach Modułu I Obszaru C Zadania 1 pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.

Z pomocy w programie mogą korzystać osoby posiadające: znaczny stopień niepełnosprawności lub w przypadku osób do 16 roku życia - orzeczenie o niepełnosprawności, zatrudnienie lub nauka lub potwierdzone opinią eksperta PFRON rokowania uzyskania zdolności do pracy albo do podjęcia nauki w wyniku wsparcia udzielonego w programie, wiek do lat 18 lub wiek aktywności zawodowej lub zatrudnienie, dysfunkcje uniemożliwiające samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym.

W przypadku osób pozostających bez zatrudnienia i nie kontynuujących nauki a posiadających zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne na wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym (specjalny), potwierdzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia - nie jest potrzebna pozytywna opinia eksperta PFRON. W przypadku osób w wieku emerytalnym warunkiem uzyskania pomocy jest zatrudnienie.

Maksymalna kwota dofinansowania to 10 000,00 zł a udział własny wnioskodawcy wynosić musi 10% ceny brutto zakupu wózka.

Nabór wniosków o dofinansowanie zakupu do wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym trwa do 31.08.2019 r.

Więcej informacji pod TYM LINKIEM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB