Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Meblarze szykują się na I ligę

2019-08-13 12:00:00 (ost. akt: 2019-08-13 12:48:02)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

PIŁKA RĘCZNA\\\ I -ligowy zespół piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik Elbląg rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Przed zespołem dużo wytężonej pracy.Nastąpiły też spore zmiany kadrowe.

Szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg miniony sezon zakończyli na dziewiątym miejscu w tabeli. Po ostatnim meczu ligowym, drużyna miała dwanaście tygodni przerwy., żeby odpocząć, wyleczyć urazy i kontuzje. W poniedziałek 5 sierpnia pod okiem trenera Grzegorza Czapli jego podopieczni wznowili treningi i rozpoczęli przygotowania do kolejnego już nowego sezonu.

— Obecnie drużyna trenuje dwa razy dziennie, na siłowni, w terenie oraz hali, pracując nad wytrzymałością, siłą i kondycją - — informuje trener Czapla. Przed nami jeszcze kilkanaście dni ciężkiej pracy, potem zejdziemy z obciążeń i skupimy się na grze z piłkami. Będą to zajęcia techniczno - taktyczne. Na pierwszych zajęciach stawili się wszyscy zawodnicy, w tym pięciu nowych młodych, pozyskanych latem — dodaje.

Wśród nowych twarzy pojawili się: rozgrywający Damian Nowak (Sambor Tczew), obrotowy Maksymilian Chyła (Wybrzeże Gdańsk), skrzydłowy Wojciech Kowszuk (Sokół Kościerzyna) oraz wychowankowie MKS Truso Elbląg: Cezary Bartnicki i Michał Suchocki. W nadchodzącym sezonie w elbląskim zespole nie zobaczymy: Marka Boneczki, Łukasza Cieślaka oraz Łukasza Rudnickiego, którzy mają występować w zespole beniaminka I ligi w Usar Kwidzyn.

Ponadto klub nie przedłużył kontraktów z Damianem Spychalskim, Filipem Ostałowskim oraz Bartłomiejem Lachowiczem. Przed rozpoczęciem ligowych zmagań kadra elbląskiego zespołu ma być zamknięta do końca br miesiąca i ma liczyć 17 zawodników . Trwają jeszcze negocjacje z jednym zawodników o zasileniu drużyny, ale to wszystko powinno się wyjaśnić na dniach— stwierdza Czapla. W planach przygotowań do sezonu drużyna rozegra też kilka spotkań kontrolnych.

Już 24 sierpnia Meble Wójcik będą uczestniczyć na turnieju w Olsztynie z udziałem Energi Warmii i dwoma zespołami z woj mazowieckiego. Tydzień później 1 września, tym razem na turnieju w Elblągu ,rywalami Meblarzy będą: Energa Warmia Olsztyn oraz beniaminkowie I ligi: Usar Kwidzyn oraz Tytani Wejherowo. Celem drużyny na ten sezon, jest zajęcie miejsca, wśród pięciu najlepszych drużyn w tej grupie I ligi — mówi trener Czapla

Jerzy Kuczyński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB