Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Obchody Święta Wojska Polskiego

2019-08-14 15:00:11 (ost. akt: 2019-08-15 09:41:09)

Autor zdjęcia: Mateusz Rapacki

Jak co roku w całej Polsce w okolicach 15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Uroczyste apele, defilady, wystawy sprzętu organizowane są w całej Polsce. A już dzisiaj, 14 sierpnia 2019 roku odbyły się one także w Elblągu.

Dzisiejsze święto zostało ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Dzień ten jest ustawowo dniem wolnym od pracy. W ten sam dzień obchodzone jest święto liturgiczne a mianowicie Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Elbląskie obchody Święta Wojska Polskiego wiązały się z awansami na wyższe stanowiska oraz wręczeniem medali dla żołnierzy wykazujących wzorowe zachowanie i postawy. Na uroczystości stawili się liczni goście a wśród nich między innymi prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, starosta elbląski Maciej Romanowski oraz biskup diecezji elbląskiej ksiądz biskup Jacek Jezierski.

Całej uroczystości towarzyszyła wystawa sprzętu wojskowego z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego i 2. Elbląskiego Dywizjonu Przeciwlotniczego oraz promocja Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

MR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB