Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Koniec „dróg przez męki”. Na wojewódzkich ma być bezpieczniej

2019-08-16 12:22:10 (ost. akt: 2019-08-16 12:22:46)

Autor zdjęcia: FB/Krzysztof Szumała - Wójt Gminy Milejewo

Lepiej późno niż wcale - władze Milejewa o poprawę tych tras zabiegały od lat. Zarząd Dróg Wojewódzkich w końcu jednak „weźmie się” za oprawę dróg na terenie gminy Milejewo.

Kto jechał to wie… Kto nie jechał, niech nie żałuje… drogi wiodące m.in. do Milejewa nie tyle do wygodnych, ale przede wszystkim do bezpiecznych nie należały. Teraz to ma się zmienić.

— Nasze blisko pięcioletnie zabiegi, prośby i spotkania, przy wsparciu byłego przewodniczącego rady Tomasza Kwietniewskiego i obecnego przewodniczącego Rady Gminy Milejewo Zbigniewa Banacha, zakończyły się sukcesem – nie kryje zadowolenia Krzysztof Szumała, wójt gminy Milejewo. - Zarząd Dróg Wojewódzkich przystępuje do wykonania nowych nawierzchni odcinków dróg wojewódzkich w granicach administracyjnych naszej gminy.

Jak dodał gospodarz gminy, nową nawierzchnię otrzyma 2,5-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 504 Piastowo – Milejewo, natomiast na odcinku Pomorska Wieś – Zastawno 1,1 kilometra najbardziej zniszczonej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 509 zastąpi nowa nakładka bitumiczna.

— Są to odcinki dróg najbardziej zdewastowane i stwarzające zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreślił wójt. - Wykonawca został już wyłoniony w postępowaniu przetargowym, a zakończenie prac przewidziano na koniec września 2019 roku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polska C- #2777888 | 77.253.*.* 17 sie 2019 07:12

    Bagienne województwo, czyli wiocha olszczyńska doczekała się obwodnicy, a reszta won.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)