Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Zakończył się kolejny Jarmark Św. Bartłomieja

2019-08-19 11:10:45 (ost. akt: 2019-08-19 12:42:59)

Autor zdjęcia: UM Pasłęk

Po raz ósmy mieszkańcy i goście bawili się na Jarmarku św. Bartłomieja w Pasłęku. W minioną niedzielę kiermaszowi towarzyszyły warsztaty, koncerty i inscenizacje. Kto chciał, mógł porozmawiać z rycerzami, stacjonującymi przez cały dzień w obozowisku przy Bramie Młyńskiej.

Pod zamkiem najmłodsi uczyli się tańca dawnego, a błazen Jajosz mówił o rycerskiej i cywilnej modzie dawnych wieków. Pasłęk odwiedził także sokolnik ze swoimi podopiecznymi. Oprócz podziwiania z bliska wyjątkowych ptaków można było posłuchać o długiej historii współpracy człowieka z tymi drapieżnikami.

-Na licznych stoiskach można było znaleźć różności – od miodów, przez starocie, drewniane miecze i tarcze, kolorowe baloniki, po misterne koronki. Tuż obok wito wianki z ziół i polnych kwiatów. To tylko jedne z różnych warsztatów, które prowadzono na jarmarku. Pod Bramą Młyńską odbyła się inscenizacja oblężenia miasta. Jarmark zakończyło przedstawienie teatralnej grupy Proskenion z Rychlik - informuje Jolanta Stankiewicz z Referatu Edukacji, Promocji i Rozwoju Gminy Pasłęk.

Organizatorem VIII Jarmarku św. Bartłomieja było Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska we współpracy z Rzymskokatolicką Parafią św. Józefa w Pasłęku, Gminą Pasłęk oraz Pasłęckim Ośrodkiem Kultury.

Źródło: UM Pasłęk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB