Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Warsztaty tworzenia witraży „Żuławskie refleksy” w Markusach

2019-08-19 15:27:00 (ost. akt: 2019-08-19 15:32:06)

Autor zdjęcia: CSE Światowid

Markusy i okolice odznaczają się osobliwym krajobrazem Żuław Elbląskich. Drogi obsadzone wierzbami urzekają swoim pięknem. Żyjący tu niegdyś menonici, zwani również „olędrami”, przyczynili się do znaczącego rozwoju tego rejonu. Uczestnicy warsztatów w Markusach będą mieli okazję poznać historię tego miejsca i uwiecznić krajobraz i walory Żuław w szklanych witrażach

Warsztaty będą miały na celu zapoznanie uczestników z witrażem Tiffany’ego. W tej technice powstaną wcześniej zaprojektowane prace inspirowane żuławskim krajobrazem. Każdy z uczestników samodzielnie wykona witraż, a po warsztatach zostanie utworzona mini galeria wykonanych prac.

Zajęcia skierowane są do 15-osobowej grupy młodzieży i dorosłych z Markus i okolic. Odbędą się w dniach 29-30 sierpnia w Bibliotece Publicznej Gminy Markusy.

Warsztaty są częścią projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Jantar” we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Projekt ten jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, dedykowanym w szczególności dzieciom i młodzieży z małych miejscowości. Ma na celu umożliwienie im twórczego i aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżenie barier dostępu do kultury.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB