Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Strażnicy Miejscy ruszą do akcji nowym wozem

2019-08-29 15:55:55 (ost. akt: 2019-08-29 17:04:13)

Autor zdjęcia: Mateusz Rapacki

Dzisiaj, tj dnia 29 sierpnia swoje święto obchodzą funkcjonariusze i pracownicy Straży Miejskiej. Dzień ten wiąże się z upamiętnieniem uchwalenia ustawy z 1997 roku o powołaniu do życia straży gminnej jako służby mundurowej. Z tej okazji elbląskiej Straży Miejskiej został przekazany nowy pojazd służbowy.

Pod Elbląskim Ratuszem Staromiejskim przeprowadzona została prezentacja samochodu służbowego zakupionego dla elbląskiej Straży Miejskiej. Rzeczonym środkiem transportu jest nowy Peugeot Rifter z benzynową jednostką napędową. Pojazd został wyposażony w potrzebne oznaczenia, sygnalizację dźwiękową i świetlną oraz miejsce do przewozu osób zatrzymanych.

Jednakże obchody święta nie zakończyły się tylko na przekazaniu dwuśladu. Na krótkiej uroczystości w Ratuszu Staromiejskim zostały wręczone wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie dla funkcjonariuszy wzorowo wywiązujących się ze swoich obowiązków. Podczas uroczystości głos zabrali komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Kulik, prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Czyżyk.

-Swoją postawą i efektami w służbie udowadniacie, że jesteście potrzebni miastu i jego mieszkańcom. Dziękuję za to. Życzę, by wasza praca przynosiła wyłącznie dobre owoce i stanowiła źródło motywacji do dalszej, rzetelnej służby. Życzę również, aby w waszych działaniach i wysiłkach najwięcej pożytku odniosło nasze miasto i jego mieszkańcy. Praca na rzecz ludzi, na rzecz drugiego człowieka to wielkie wyzwanie wymagające dużego poświęcenia. - mówi Komendant Straży Miejskiej Arkadiusz Kulik do funkcjonariuszy.

Komendant dodał również, że jako jedna z dwóch Straży Miejskich województwa warmińsko-mazurskiego, w 2018 roku otrzymała certyfikat potwierdzający spełnienie niezbędnych wymogów odnośnie standardów określonych w programie certyfikacji Straży Miejskiej. Certyfikat przyznany został przez wojewodę warmińsko-mazurskiego. Zapewnił również, że prace na tym nie poprzestaną.

-Chcę przede wszystkim podziękować strażnikom miejskim za waszą służbę oraz zaangażowanie. Przed wejściem do ratusza po raz kolejny zadano mi pytanie, czy straż miejska będzie dalej funkcjonować. Jak widać temat cały czas powraca. Jak już kiedyś wspominałem, nie wyobrażam sobie bezpiecznego miasta bez straży miejskiej i to nadal podtrzymuję. […] Oczywiście potrzebna jest nam policja, potrzebne jest nam wojsko ale również i straż miejska. Chcę powiedzieć, że będziemy starali się sukcesywnie was wspierać i wyposażać w nowy sprzęt, ku dobru naszych mieszkańców, aby czuli się bezpiecznie. Bo potrzeba bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb. - mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

-Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych rzeczy, którą można sobie życzyć. Człowiek bezpieczny jest kreatywny, jest pracowity, otwarty. I tego pewnie byśmy wszyscy w Elblągu chcieli. Życzyć muszę wam odporności na rzeczy pojawiające się w Internecie. Na wszelakie argumenty mówiące, że straż miejska jest zbędna, niepotrzebna. Wierzcie, że wszyscy radni będą was wspierali i popierali. Bądźcie pewni, że macie w nas przyjaciół. Życzę sobie oraz elblążanom bezpiecznego Elbląga, a wiem, że to co robicie, na pewno potraficie robić. - dodaje na koniec przewodniczący Rady miejskiej Antoni Czyżyk.

A swoją przydatność Elbląska Straż Miejska udowadniała już nie raz. Dobrym przykładem będzie niedawne udaremnienie próby samobójczej w Parku Planty. Funkcjonariuszom udało się nawiązać kontakt z niedoszłym samobójcą, który pozwolił podejść im do siebie. Wykorzystując chwilę jego nieuwagi jeden ze strażników odciął sznurówkę zwalniając zaciśniętą pętlę. Za tą akcję funkcjonariusze biorący w niej udział, w dniu dzisiejszym zostali również wyróżnieni za swoją postawę i podjęte działanie.

Mateusz Rapacki


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gniew! #2783584 | 31.0.*.* 29 sie 2019 18:17

    A pieszo. Komunikacją miejską i przy okazji za k..., ch...itp.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz