Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Sandra Kruk z brązowym medalem ME

2019-09-02 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-02 13:27:05)

Autor zdjęcia: Archiwum

BOKS\\\ To był udany występ reprezentacji Polski kobiet na mistrzostwach Europy w Alcobendas (Hiszpania). Polki występując w 8-osobowym składzie wywalczyły trzy medale. Dwa srebrne i jeden brązowy. Ten ostatni w wadze 57 kg wywalczyła pasłęczanka Sandra Kruk (reprezentuje Warmińsko-Mazurski Związek Boksu Amatorskiego)

Z bardzo dobrej strony w tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu pokazała się reprezentacja biało-czerwonych. Wywalczyła trzy medale i powtórzyła swój sukces z Eindhoven (Holandia) z 2011 roku.

Jedną z bohaterek biało-czerwonych była Sandra Kruk, która w drodze do strefy medalowej pokonała Darię Abramową (Rosja) 5:0 oraz Helinę Brujewicz (Białoruś) 3:2 i dzięki tym wygranym pojedynkom znalazła się w strefie medalowej. Kruk w półfinale trafiła na Irmę Testa (Włochy) i zeszła z ringu pokonana dość pechowo i niejednogłośnie.

— W pierwszej rundzie, nie mogłam wejść w tempo, bo ca zaatakowałam , moja rywalka klinczowała i ściągała. Od drugiej rundy zaczęło wszystko przebiegać po mojej myśli, zgodnie z założoną taktyką. Boksowałam w dystansie, punktowałam swoją rywalkę, było więc ok !— mówi Sandra Kruk. - W trzeciej rundzie, biłam seriami, ale Włoszka nadal paraliżowała moje ruchy, trzymaniem, więc dostała ostrzeżenie. Po skończonej walce, byłam pewna zwycięstwa. — dodaje.

— Za chwilę ogłaszają werdykt i przyznają zwycięstwo mojej rywalce 3:2, która tym rezultatem była sama zaskoczona. Dwaj arbitrzy punktowali na moją korzyść 29:27 jeden dla Włoszki 29:27 a przy remisie 28:28 dwóch panów sędziów wskazało na Testę. Finał był na wyciągnięcie ręki, a tak pozostała złość — mówi Kruk.

Pozostałe dwie Polki Aneta Rygielska (64 kg) w półfinale pokonała Anetę Bowa (Ukraina) 3:2. W finale uległa Francesce Amato (Włochy) 2:3 i tym samym wywalczyła srebrny medal. Z kolei Elżbieta Wójcik (75 kg) w 1/2 finału wygrała z Love Holgersson (Szwecja) 5:0, ale w finale nie sprostała Aoife Rourke (Irlandia) przegrywając 0:5.

Teraz przed zawodniczkami kolejne ważne imprezy. W październiku w Ułan-Ude na Syberii odbędą się mistrzostwa świata. To kolejny bardzo ważny sprawdzian przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, w których zawodniczki będą walczyć w pięciu kategoriach wagowych. Z kolei Sandra Kruk, jako zawodowy żołnierz 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej weźmie udział w Światowych Igrzyskach Wojskowych w Chinach (16-27.10).

Jerzy Kuczyński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB