Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Setki tysięcy trafi do gmin regionu by dzieciom lepiej się ćwiczyło

2019-09-02 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-04 13:59:11)
Odbyły się konkurencje sprawnościowe tj. wyścig z piłką,  tor przeszkód,  turlanie, toczenie piłki, rzut piłką do bramki oraz  tradycyjnie przeciąganie liny, przelewanie wody do butelek, gra w bule, skoki w workach i wiele innych

Odbyły się konkurencje sprawnościowe tj. wyścig z piłką, tor przeszkód, turlanie, toczenie piłki, rzut piłką do bramki oraz tradycyjnie przeciąganie liny, przelewanie wody do butelek, gra w bule, skoki w workach i wiele innych

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Radni wojewódzcy podjęli decyzję o przyznaniu gminom dotacji na poprawę infrastruktury sportowej. W sumie do samorządów trafiło 650 tysięcy złotych.

Jak podkreślają przedstawiciele warmińsko-mazurskiego urzędu marszałkowskiego, ideą udzielenia dotacji jest „rozwój infrastruktury sportowej, poprawa stanu zdrowia i ogólnej sprawności fizycznej mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży czy profilaktyka i promocja zdrowia”.

— Do podziału było 650 tysięcy złotych — mówi Miron Sycz, wicemarszałek województwa. — Środki zostaną przeznaczone na modernizację, doposażenie infrastruktury, zakup sprzętu czy zaopatrzenie obiektów sportowych.

Jak dodają urzędnicy, każda gmina mogła złożyć tylko jeden wniosek. Łącznie wpłynęło ich 68 na kwotę ponad 2,3 mln zł.

— Jak widać konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co znaczy, że jest to potrzebna inicjatywa – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. — Korzystamy z najróżniejszych środków, również z budżetu województwa, by standard naszych obiektów sportowych stale się poprawiał. Wspieramy rozwój sportu w regionie, który jest wymarzonym miejscem do rekreacji oraz wszelkiej aktywności fizycznej. Stąd wywodzą się zawodnicy, którzy z powodzeniem uczestniczyli i nadal uczestniczą w najważniejszych zawodach w Polsce, Europie oraz na całym świecie. A wyniki przez nich osiągane motywują także młodzież do uprawiania sportu i prowadzenia aktywnego trybu życia.

Komisja konkursowa wybrała do realizacji 20 działań, które muszą być zakończone do końca 2019 roku. Dofinansowanie z budżetu województwa mogło wynieść nie więcej niż 50 tys. zł. W gronie wybrańców znalazły się gminy z regionu, do których trafi blisko 100 tysięcy złotych.

Gmina Miłomłyn za ponad 101 tysiąca złotych z dotacją rzędu 49,3 tysiąca złotych dokona pierwszego etapu modernizacji pomieszczeń budynku socjalno-gospodarczego na stadionie miejskim w Miłomłynie.

Z kolei w Elblągu za 100 tysięcy złotych z dotacją w wysokości 49,2 tysiąca złotych doposażony zostanie kryta pływalnia przy ulicy Moniuszki 25 w Elblągu.


opr.raz