Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Mieszkańcy Elbląga na policję przynoszą… hulajnogi do wypożyczenia

2019-09-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-04 14:00:06)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Nie wszyscy elblążanie zrozumieli ideę elektrycznych hulajnóg, które w wakacje pojawiły się w mieście. Nie sposób jednocześnie nie docenić ich obywatelskiej postawy.

„Przyniosłem hulajnogę na policję, bo ktoś ją zostawił na chodniku. Stałem czekałem i nikt nie przychodził więc przyniosłem ją tu, może ktoś się zgłosi.” Elbląscy policjanci niejednokrotnie słyszą taki tekst…

— Osoba albo dzwoni na numer alarmowy informując o znalezionej hulajnodze elektrycznej, albo przynosi ją bezpośrednio do komendy — mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Sytuacje, które miały miejsce w Elblągu dotyczyły najczęściej hulajnóg elektrycznych należących do działającej wypożyczalni tego rodzaju sprzętu. Mieszkaniec widząc pozostawiony pojazd postanowił zainteresować się jego losem i dzwonił na policję. Oznakowane hulajnogi elektryczne zbierają natomiast pracownicy wypożyczalni tego sprzętu — podkreślił.

I radzi, by ewentualne „znaleziska” tego typu – niekoniecznie hulajnogi do wypożyczenia – zgłaszać do Biura Rzeczy Znalezionych, które działa w urzędzie miejskim.

— Do komendy policji należy natomiast przynieść znalezione dokumenty: dowód osobisty lub paszport — wyjaśnia kom. Nowacki.

Bywa również tak, że ludzie w dobrej wierze policjantom przynoszą… niewybuchy… Tym samym jednak wystawiają siebie, jak i stróżów prawa, na śmiertelne niebezpieczeństwo.

— Trzeba też pamiętać że do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu nie przynosimy niebezpiecznych rzeczy np. materiałów wybuchowych czy też znalezionych niewybuchów z czasów II Wojny Światowej. W przypadku takiego znaleziska trzeba zachowując środki ostrożności oznaczyć miejsce, gdzie się ono znajduje, następnie poinformować policję — zaznacza przedstawiciel elbląskich stróżów prawa.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika25 #2786328 | 82.160.*.* 5 wrz 2019 09:30

    Cześć Panowie :) ,Mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na http://wyspakobiet.eu/monika25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz