Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Energa w Elblągu dla rozwoju

2019-09-05 12:10:24 (ost. akt: 2019-09-05 12:11:42)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Grupa Energa zdecydowała o utworzeniu nowych oddziałów spółki Energa Operator. Jedna z nich swe lokum znalazła w Elblągu. Kierujący spółką Grzegorz Ksepko podkreśla, że nowe oddziały będą katalizatorem rozwoju nie tylko regionu, lecz również całego kraju.

Decyzja o utworzeniu nowych oddziałów Energi Operatora dotyczy bezpośrednio niemal 400 tysięcy odbiorców usług gdańskiego koncernu. Utworzenie nowych siedzib m.in. nad Zalewem Wiślanym ma przynieść znaczącą poprawę jakości obsługi mieszkańców tego regionu.

– Mając na uwadze ułatwienie dostępu klientów do swojego dostawcy energii elektrycznej, oraz wychodząc naprzeciw założeniom strategicznym Grupy Energa, która za jeden z głównych celów stawia sobie rozbudowę i modernizację infrastruktury dystrybucyjnej (m.in. rozwój SMART GRID), postanowiliśmy powołać do życia jednostki terenowe w Elblągu i Słupsku, gdzie obsługa klienta nie jest obecnie w odpowiednim stopniu realizowana – mówił kierujący Grupą Energa prezes Grzegorz Ksepko. – Ich istnienie pozwoli nam w dużym stopniu skrócić ścieżki kontaktu z odbiorcami i kontrahentami. Wpłynie także bezpośrednio na efektywność procesów modernizowania istniejącego układu sieci energetycznej i dostosowania go do rosnących potrzeb klientów. W wyniku szybkiego rozwoju infrastruktury drogowej tereny dawnych województw elbląskiego i słupskiego stają się atrakcyjnymi obszarami inwestycyjnymi. I to zarówno pod względem gospodarczym, jak i mieszkalnym.

Prezes Grzegorz Ksepko podkreślił także, iż ukończenie drogi ekspresowej S7 spowoduje w najbliższej przyszłości dynamiczny rozwój obszaru Zalewu Wiślanego oraz terenów przyległych do miasta Elbląg. Dodał, że decyzja ta jest reakcją na zmiany w otoczeniu biznesowym spółki, w tym spodziewany rozwój regionu związany z budową przekopu przez Mierzeję Wiślaną, czy inwestycjami w infrastrukturę drogową. Planowany rozwój regionu będzie zatem determinował większą liczbę zadań również na sieci energetycznej na poziomie średnich napięć (SN). Utworzone oddziały w sposób efektywny zajmą się koordynacją i obsługą tych inwestycji w relacji z lokalnymi samorządami, przedsiębiorcami jaki i społecznościami.


na podst.mat,pras.