Alan Woś pokazał w Elblągu klasę [ZDJĘCIA]

2019-09-11 16:30:05(ost. akt: 2019-09-11 16:03:32)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Alan Woś z Rumi został zdobywcą pucharu prezydenta Elbląga w VIII międzynarodowym turnieju kobiet i mężczyzn. Po bardzo dobrym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku wygrał z Kiriłą Worobiewem (Kaliningrad).
W hali sportowo-widowiskowej przy ul Grunwaldzkiej w Elblągu został rozegrany VIII Międzynarodowy turniej tenisa stołowego kobiet i mężczyzn o Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Organizatorem turnieju był EKS Mlexer przy współudziale Urzędu Miasta.

Do rywalizacji na 12 stołach pingpongowych,przystąpiło ponad 120 zawodniczek i zawodników w sześciu kategoriach wiekowych z Kaliningradu, Działdowa, Rumi, Olsztyna, Pruszkowa, Kwidzyna, Łodzi, Gdańska, Morąga, Lidzbarka Warmińskiego, Chojnic, Iławy, Starogardu Gd., Elbląga. Największe emocje panowały w kategorii open, do której zgłosiło się 48 zawodników. W finale po emocjonującej grze były mistrz Polski Alan Woś (Rumia), pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę turnieju Kiriła Worobiewa (Kaliningrad) 3:2 (11:13,11:8,10:12, 11:7, 11:9). Zawodnik z Rumi nie tylko wywalczył główne trofeum, ale także otrzymał dodatkowo nagrodę pieniężną w wysokości 1200 zł. W spotkaniu o trzecie miejsce Kamil Kurowski (Działdowo) okazał się lepszy od Wasilija Skalenki (Kaliningrad), wygrywając 3:1 (13:11, 11:8, 6:11, 16:14).

— To były rekordowe zawody pod względem liczby startujących zawodników — stwierdził Mirosław Kozłowski, prezes elbląskiego klubu Mlexer. — Tym razem nie tylko dopisali zawodnicy, ale także sponsorzy. Pierwsza czwórka zawodników z kategorii open otrzymała puchary i nagrody pieniężne. W pozostałych kategoriach wiekowych tylko zwycięzcy otrzymywali puchary, a będąca na podium trójka najlepszych także gratyfikacje pieniężne. Sam turniej stał na bardzo dobrym poziomie. Po jego zakończeniu wszyscy uczestnicy chwalili imprezę, a co najważniejsze obiecali przyjazd za rok. I to cieszy — dodał Kozłowski.