Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Śpiew to moja największa pasja

2019-09-15 11:07:44 (ost. akt: 2019-09-15 11:14:08)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Ma zaledwie 11 lat, jednak jej głos, dociera do głębi ludzkich serc i wywołuje łzy w oczach słuchających. Śpiewanie jest jej największą pasją. Nikola Fedor wygrała właśnie pierwszy odcinek „Szansy na sukces” i została finalistką Eurovision Junior Poland 2019.

To jej sukces

Nikola Fiedor z miejscowości Jegłownik koło Elbląga to skromna, miła i bardzo uczuciowa dziewczynka o niezwykłym głosie. Dziewczynka wygrała w niedzielę pierwszy odcinek kolejnej edycji „Szansy na sukces” i została pierwszą finalistką Eurovision Junior Poland 2019. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Od rana mam dobry humor”.

https://m.wm.pl/2019/09/orig/nikola6-576876.jpg

- Nie da się opisać jakie to wspaniałe uczucie, wielka radość - mówi Nikola, zwyciężczyni "Szansy na sukces". - Wciąż nie mogę uwierzyć w wygraną. Śpiewanie to moja pasja. Od dziecka mam kontakt z muzyką. To jest to, co kocham robić. Bardzo dobrze czuję się na scenie. Chciałabym swoim śpiewaniem dawać ludziom szczęście, radość i nadzieję.

https://m.wm.pl/2019/09/orig/nikola7-576877.jpg

Nikola swoje szlify muzyczne zdobywa w Studiu Artystycznym Katarzyny Panicz. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Występuje nie tylko w Polsce, ale i za granicą, m.in. w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych dla Polonii. Zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Orfeusz” we Włoszech, nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Gdyni, wyróżnienie na festiwalu w Opolu, jest laureatką konkursu „8 Wspaniałych”.

https://m.wm.pl/2019/09/orig/nikola2-576870.jpg

Do konkursu Nikolę przygotowywała mama Dorota, która z zawodu jest nauczycielem muzyki.
- Nikola nie znała repertuaru Majki Jeżowskiej, a czasu na przygotowanie miałyśmy niewiele - opowiada pani Dorota. - Śmiejemy się czasem, że córka śpiewanie i muzykę ma we krwi, ponieważ cała moja rodzina, od kilku pokoleń posiada zdolności muzyczne. Dziadkowie, wujkowie grali na różnych instrumentach. Brat babci ma 92 lata i wciąż gra na organach. Nikola ledwie zaczęła mówić i już sobie nuciła i śpiewała. W wieku trzech lat zapytała mnie, czy mogłaby zaśpiewać w przygotowywanych przez nas Jasełkach w kościele. Daliśmy jej mikrofon i zaśpiewała z kuzynką " Ja do Ciebie mały Jezu". Kiedy usłyszałam jej wykonanie, to łzy same napłynęły do oczu... Nikola ma naprawdę wspaniały głos, taki naturalny, taki prosto z serca...

https://m.wm.pl/2019/09/orig/nikola9-576874.jpg

Mieszkankę Jegłownik rozpoznacie po szczerym uśmiechu, ciepłych oczach, ogromnej radości i pięknym głosie. Nikola bardzo chętnie służy swoim niesamowitym darem. Na co dzień jest bardzo skromną i wrażliwą osobą, jednak gdy wchodzi na scenę nabiera charyzmy i niesamowitej mocy w głosie.
- Miałam kilka lat, wtedy zrozumiałam, że śpiewanie sprawia mi ogromną radość i chciałabym to robić w przyszłości - mówi Nikola. - Oprócz śpiewania mam też kilka innych pasji. Lubię tworzyć choreografie taneczne do ulubionych piosenek. Uwielbiam przebierać się stroje i wcielać w różne postacie. W naszym teatralno-wokalnym teatrzyku "Co nam w duszy gra" też lubię występować. Kocham zwierzęta, bardzo lubię uczyć się. Kolekcjonuję też laleczki porcelanowe.

https://m.wm.pl/2019/09/orig/nik-576927.jpg

Nikola ma młodszego o 7 lat braciszka Kamila, którego wprost uwielbia. Swoje zdobyte nagrody pieniężne potrafi przeznaczyć na kupno prezentu dla niego. Rodzice z dumą patrzą na rodzeństwo, a cała rodzina uwielbia gdy razem śpiewają. Podczas Świąt Bożego Narodzenia cała rodzina wspólnie kolęduje i jak mówią czas spędzony razem jest dla nich czymś bezcennym.
- Kiedy Nikola z Kamilem zaczynają śpiewać "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena to od razu łzy stają człowiekowi w oczach - mówi pani Dorota. - Dzieci to nasze największe skarby. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Nikoli, ale też z tego, że jest bardzo dobrym, kochanym i pozytywnie nastawionym do życia i ludzi dzieckiem. Podczas jej występów to ja bardziej przeżywam wszystko niż ona. Lubię gdy śpiewa. Nigdy nie nakłaniamy jej, by wzięła udział w jakimś programie czy konkursie. Chcemy, by to ona sama zdecydowała, gdzie wystąpi. Nie może być nic na siłę. Nikola śpiewa z głębi serca i wtedy jej głos brzmi najpiękniej. Życzę każdemu, żeby robił to, co naprawdę kocha, żeby zajmował się swoją pasją. Wtedy to nie jest praca. To samo szczęście.

https://m.wm.pl/2019/09/orig/nikola-1-576875.jpg

Nikola, mimo wielu sukcesów na swoim koncie, nie lubi się nimi chwalić. Śpiewanie to dla niej naturalny dar, bez którego nie potrafi wyobrazić sobie życia. Dopingują ją w tym rodzice i rodzina. Nie boi się występu na Eurovision Junior Poland 2019.
- Zaśpiewam najlepiej jak będę umiała - mówi. - To kolejna życiowa przygoda, ale jak się robi to co się lubi, to się wtedy nie stresuję.

Joanna Karzyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gośka M #2798299 | 46.169.*.* 1 paź 2019 20:20

    Niki jesteś świetna, w tym co robisz .Nasza rodzina od wielu lat Ci kobicuje i podziwia, jak szybko się rozwijasz. Masz talent !!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. M.D.M.J. #2792875 | 37.47.*.* 18 wrz 2019 16:12

    Nikolko jesteśmy z Ciebie dumni i mocno trzymamy kciuki!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz