środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

EL-Przedszkolaki już wiedzą, jak się zachować w lesie [ZDJĘCIA]

2019-09-17 08:47:36 (ost. akt: 2019-09-17 09:10:58)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Dzieci spotkały się już z leśniczymi. W tym tygodniu porozmawiają z policjantami. Co jeszcze czeka najmłodszych mieszkańców Elbląga?

Elbląskie przedszkolaki kolejny raz zostały zaproszone do udziału w serii spotkań edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa. Spotkania realizowane są przez Urząd Miejski w Elblągu we współpracy z policją i Strażą Miejską, wojskiem, nadleśnictwem i pogotowiem ratunkowym.

W minionym tygodniu dzieci spotkały się z leśniczymi.
— Przygotowaliśmy serię spotkań w lesie — opowiada Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg. — Dzieci dowiedziały się, jak przygotować się na wycieczkę w lesie, jak się w nim zachowywać i jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać. Dodatkowo mogły zobaczyć na czym polega praca leśnika oraz poznać dary lasu i posłuchać o jego mieszkańcach.

W tym tygodniu maluchy spotkają się z policjantami.
— Natomiast kolejnych tygodniach odbędą się spotkania z wojskowymi, strażą pożarną i z ratownikami medycznymi — mówi Joanna Pieniek, wychowawczyni z przedszkola numer 23. — To już piąta edycja programu dotyczącego bezpieczeństwa, a mówienia o tym, szczególnie w formie zabawy, nigdy za dużo.

Ostatni tydzień będzie dotyczył ochrony zdrowia.
— Skupimy się nie tylko na nauce udzielania pierwszej pomocy, ale również na bezpieczeństwie związanym z profilaktyką chorób i odpowiedniej higienie jamy ustnej — precyzuje Iwona Kulczyńska, kierownik szkolenia praktycznego ze Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej, która jest partnerem akcji. — Mamy specjalną salę wyposażoną jak profesjonalny gabinet, w której staramy się też wyleczyć dzieci z lęku przed stomatologiem.

Podsumowaniem warsztatów będzie olimpiada dla dzieci pod hasłem Bezpieczny EL-Przedszkolak.
— Pomimo rywalizacji, każde przedszkole wygrywa. W ubiegłym roku otrzymaliśmy materiały edukacyjne, gry planszowe i inne nagrody — wspomina Joanna Pieniek.

Olimpiada odbędzie się 10 października w hali MOS przy ul. Kościuszki 77A w Elblągu.

Kamila Kornacka


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paweł #2792732 | 51.68.*.* 18 wrz 2019 12:19

    Cześć, moi dobrzy obywatele, czy byłeś kiedyś w swoim kryzysie finansowym lub problem? czy chciałeś spłacić swój dług, kupić dom, czy chcesz spłacić dług bankowy, to oto rozwiązanie dla was wszystkich, ponieważ widziałem wiele osób z tego kraju i szczerze mówiąc nie wiedziałem, że są nadal uczciwi i prawni pożyczkodawcy tutaj w naszej firmie, dziś dostaję kwotę pożyczki w wysokości 150 000 euro i byłem tą samą osobą, która szukała pożyczki przez ponad 3 lata, płaciłem różnym firmom, ale tutaj w naszym kraju Stella Rene jest prawdziwa i zawsze jest gotowa pomóc każdemu, kto chce uzyskać kredyt, a ta firma udzieliła również szybkiej pożyczki w mniej niż 3 godziny. Będziesz mieć pożyczkę na swoim koncie bankowym, a dziś przyszedłem na blogu, aby złożyć moje świadectwo , a aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z firmą pożyczkową Stella Rene na e-mail (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com), aby uzyskać szybkie, bezpieczne, niezawodne i zaufane pożyczki, a dziś jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wyczyściłem wszystkie rachunki, a teraz jestem wolną kobietą , wszystko dzięki Stelli Rene. Paweł

    ! - + odpowiedz na ten komentarz