Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Bażantarnia posprzątana, a rekord pobity! [ZDJĘCIA]

2019-09-21 07:00:36 (ost. akt: 2019-09-21 06:51:14)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Za nami finał 26. edycji akcji „Sprzątanie świata”. W piątek (20 września) Bażantarnia została posprzątana, a rekord pobity.

W ubiegłym roku na obchodach Dnia Ziemi Elbląg pobił rekord Polski na najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek. W tym roku możemy się poszczycić rekordem Polski na najdłuższą lekcję ekologii, która trwała 30 minut i 16 sekund. Pobity rekord oficjalnie ogłosił prezydent Elbląga Witold Wróblewski, W swoim przemówieniu podkreślił, jak ważna jest ekologia.

Oprócz bicia rekordu, na imprezie świetnie bawiły się dzieci podczas ekologicznych zawodów sportowych. Brały udział w takich konkurencjach jak skakanie w workach czy rzut kaloszem. Z myślą o starszych dzieciach została zaplanowana specjalna ekologiczna gra terenowa „Wielka tajemnica Małego Piekarczyka”. Zadania były wykonywane w grupach i każda z nich dostała nagrody bez względu na to, czy zajęła pierwsze czy ostatnie miejsce.

Dzieci mogły czuć się wyróżnione, bo nagrody wręczał im prezydent miasta. Każdy z wygranej drużyny dostał plecak, a szkoła projektor. Oprócz licznych gier i zabaw, atrakcją było ognisko i... śmieciarka, która zabrała zebrane śmieci podczas sprzątania Bażantarni.

Zwieńczeniem imprezy była próba pobicia jeszcze jednego rekordu Polski, tym razem na największy wzór kuli ziemskiej utworzony z ludzi. Przygotowano specjalnie wyznaczony teren i czapeczki w dwóch kolorach: niebieskim i zielonym. Niebieskie czapki to były morza i oceany, a zielone to kontynenty.

Ustawienie każdego w odpowiednim miejscu to było nie lada wyzwanie! Zdjęcie „ludzkiej” kuli ziemskiej zostało zrobione dronem. To, czy w Elblągu został pobity drugi rekord, dowiemy się wkrótce. Najważniejsze jednak jest to, że dzieci wchłonęły porządną dawkę ekologii!

Joanna Meryk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB