Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Oddaj swój głos na wnioski zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego!

2019-09-23 13:49:32 (ost. akt: 2019-09-24 11:43:49)

Autor zdjęcia: Michał Kolbarczyk

Od dziś (23 września) rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. W VIII już edycji elblążanie złożyli 80 wniosków. Przypomnijmy, każdy może oddać głos w okręgu, w którym mieszka. Wyłonione zadania mają być realizowane w przyszłym roku.

Kupno trzech smoczych łodzi, odnowienie muszli koncertowej w Bażantarni, budowy parkingów, siłowni pod chmurką czy remonty chodników — to tylko niektóre z pomysłów elblążan w tegorocznej edycji budżetu. Głosy można oddawać od 23 września do 20 października. Można to zrobić na kilka sposobów.

Głosy można oddawać elektronicznie — na stronie, klikając baner usytuowany po prawej stronie, lub tradycyjnie poprzez ankiety, które będą dystrybuowane już od przyszłego tygodnia. Papierowe karty do głosowania dostępne będą w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (pl. Dworcowy), Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarządzie Budynków Komunalnych (ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka” oraz w ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego).

Jak co roku przygotowane zostały także karty w formie gotowych dokumentów do pobrania i wydrukowania. Są one dostępne w zakładce "Dokumenty do pobrania". Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy, oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską. Głosując, należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzin. W przypadku osób niepełnoletnich także dane opiekuna prawnego.

Dane, które mieszkańcy przekazują w ankietach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.

Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu się należy. Podział miasta na okręgi wyborcze dostępny jest w zakładce Dokumenty do pobrania. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

k

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB