Niedziela, 28 lutego 2021. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Wirtualny spacer po Kanale Elbląskim

2019-09-28 06:31:14 (ost. akt: 2019-09-28 05:43:06)

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

W poniedziałek 28 października w Elblągu odbędzie się konferencja skierowana do nauczycieli. Będzie to podsumowanie projektu „Wirtualnym szlakiem pochylni Kanału Elbląskiego”. Kanał zostanie pokazany jako modelowy przykład możliwości wykorzystania zasobów cyfrowych w edukacji.

Projekt „Wirtualnym szlakiem pochylni Kanału Elbląskiego” trwał dwa lata. W tym czasie Regionalna Pracownia Digitalizacji zeskanowała pięć zespołów pochylni, przygotowała wirtualny spacer po Kanale oraz symulację VR, w której można wcielić się w maszynistę lub sygnalistę. Na koniec w projekcie zaplanowano konferencję skierowaną przede wszystkim do nauczycieli z Elbląga i okolic.

– Głównym celem konferencji jest zachęcenie edukatorów do używania narzędzi cyfrowych w swojej pracy zawodowej, a także pokazanie możliwości i efektów pracy z zasobami cyfrowymi w edukacji nie tylko regionalnej – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, kierownik RPD, koordynator projektu.

Na konferencji będzie można poznać Kanał Elbląski jako zabytek klasy światowej, wziąć udział w warsztatach dotyczących walorów edukacyjnych Kanału oraz wykorzystaniu jego cyfrowego potencjału, poznać symulacje VR i AR z nim związane.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: rpd@swiatowid.elblag.pl. W zgłoszeniu musi znaleźć się imię i nazwisko oraz miejsce zatrudnienia (nazwa szkoły).

Organizatorem konferencji jest CSE "Światowid" w Elblągu, współorganizatorami: Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego Navicula, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Światowid

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB