Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Więcej było bijatyki niż technicznego boksu

2019-10-01 08:40:41 (ost. akt: 2019-10-01 08:55:59)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy. ul. Kościuszki w Elblągu odbyła się III Międzynarodowy Memoriał Bokserski o Puchar Wiesława Budzińskiego. Była to zarazem 11 edycja tej imprezy.

Patron tej imprezy zmarł w 2017 roku. Był trenerem, wychowawcą wielu znakomitych pięściarzy, m.in. byłego mistrza Europy w wadze lekkiej Jacka Bielskiego, a także reprezentantów Polski: Jacka Adamczyka, Wiesława Adamskiego, Jerzego Grzankowskiego czy Mariusza Gortata. Był także honorowym prezesem UKS Kontra Elbląg.

W tegorocznym memoriale odbyło się dziewięć walk, w tym jedna walka kobiet, w których uczestniczyli zawodnicy z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz z Kaliningradu (Rosja). Jeśli chodzi o walki zawodnikom nie można było odmówić, zaangażowania i ambicji. Niestety więcej było bijatyki niż dobrego technicznego boksu.

Sporo emocji dostarczyła walka w kategorii 56 kg w której boksowali juniorzy Dawid Dziuwe (Kontra Elbląg) z Konstantinem Tereszykiem (Kaliningrad). O głowę niższy elblążanin zadawał sporo ciosów w półdystansie, a że był dokładniejszy od swojego rywala, który boksował na dystans, on też okazał się zwycięzcą tego pojedynku.

W najcięższej kategorii wagowej juniorów — 91 kg — Jakub Lasocki (Zatoka Braniewo) pokonał jednogłośnie na punkty Jakuba Tuzika (UKS Junior Świątki), który po serii ciosów liczony był na stojąco w pierwszej rundzie. Jeśli chodzi o walki seniorów, mógł się podobać pojedynek w kategorii wagowej 75 kg, w którym Tomasz Gryckiewicz (Kontra) pokonał Dawida Oerlicha (Beniaminek Polmet Starogard Gd) 2:1. Przez wszystkie rundy trwał wyrównany pojedynek, a najsłuszniejszym werdyktem byłby remis.

W ostatniej walce wieczoru spotkali się dwaj koledzy klubowi z elbląskiego klubu Dawid Michelus z Marcinem Cybulskim. Obaj rywale mają już za sobą bogate występy nie tylko na ringach krajowych, ale także i zagranicznych. Była to najlepsza widowiskowa walka, w której dominował boks techniczny, a także dokładne serie wymiany ciosów z obu stron. Pojedynek zakończył się remisem, a publiczność obu zawodników nagrodziła dużymi brawami.

Wyniki walk: pojedynek towarzyski: Alex Brudziński (Kontra Elbląg) — Jakub Malinowski (Wisła Tczew) - remis
waga 44,5 kg - młodzik Marcel Gradzik (Kontra) — Nikita Serdeszkin (Kaliningrad) 0:3
waga 54 kg - młodzik Mikołaj Szaradziński (Kontra) — Vladimir Orsjannik (Kaliningrad) 0:3
waga 60 kg - kadetki Agata Kruszyńska (Zatoka Braniewo) — Julia Król (Wisła Tczew) 3:0
waga 56 kg - junior Dawid Dziuwe (Kontra) — Konstantin Tereszyk (Kaliningrad) 2:1
waga 91 kg - junior Jakub Lasocki (Zatoka) — Jakub Tuzik (UKS Junior Świątki) 3:0
waga 69 kg - senior Paweł Obuchowicz (Zatoka) — Patryk Walczak (Wisła) 0:3
waga 75 kg - senior Tomasz Gryckiewicz (Kontra) — Dawid Oerlich (Beniaminek Polmet Starogard Gd) 2:1
waga 75 kg - senior Dawid Michelus (Kontra) — Marcin Cybulski (Kontra) remis

Jerzy Kuczyński


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB