Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Włącz historię, żeby lekcje nie były nudne

2019-10-01 18:35:54 (ost. akt: 2019-10-01 13:43:03)

Autor zdjęcia: zdjęcie nadesłane

Do jutra (2 października) można zgłaszać szkoły do projektu „BohaterON – włącz historię!” i dzięki temu sprawić, że lekcje historii będą ciekawsze

— W roku szkolnym 2017/2018 przeprowadziliśmy razem z Instytutem Pamięci Narodowej badania, z których wynika, że młodzi ludzie uważają historię Polski za ciekawą, o ile informacje na jej temat są przedstawiane przez zaangażowanych nauczycieli, wykorzystujących różnorodne formy nauczania. Takiej odpowiedzi udzieliło prawie 40 proc. ankietowanych. Staramy się wyjść naprzeciw tym potrzebom, już po raz kolejny realizując dedykowany szkołom projekt i udostępniając bezpłatne materiały edukacyjne dostosowane do wieku uczniów — mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka kampanii „BohaterON – włącz historię!”.

Głównym celem projektu „BohaterON w Twojej Szkole”, organizowanego w trakcie kampanii „BohaterON – włącz historię!”, jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat powstania warszawskiego oraz oddanie hołdy powstńcom poprzez wysyłanie im pocztówek, laurek i listów z życzeniami. Projekt jest realizowany już po raz czwarty.

Organizatorzy tej kampanii proponują w pakiecie edukacyjnym m.in. komiksy, quizy, osie czasu czy pracę z tekstami źródłowymi. Materiały wysyłane są do placówek zgłoszonych do projektu.

Rekrutacja trwa do 2 października. Aby otrzymać bezpłatne materiały do lekcji o powstaniu warszawskim połączonej z akcją pisania kartek do powstańców, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.BohaterON.pl. Akcja jest skierowana do wszystkich placówek kształcących dzieci i młodzież w wieku 5-19 lat, w tym przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, hufców pracy i harcerstwa. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, dla najaktywniejszych przewidziano nagrody.

Akcja potrwa do 31 października. Po jej zakończeniu należy wysłać sprawozdanie z realizacji projektu, aby otrzymać dyplom dla placówki i imienne zaświadczenie dla koordynatora.

Joanna Meryk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB