Niedziela, 28 lutego 2021. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

W niedzielę Elbląski Strajk Kobiet wyjdzie na ulice

2019-10-02 12:12:37 (ost. akt: 2019-10-03 08:49:05)

W niedzielę 6 października o godz. 13:30 odbędzie się kolejny protest. Tym razem ulicami Elbląga przejdzie Elbląski Strajk Kobiet, aby wyrazić swój sprzeciw wobec ingerencji kościoła katolickiego w życie prywatne i publiczne.

— Nasz marsz nie ma związku z marszami, które odbyły się w Elblągu w ubiegłym tygodniu. Marsz, który odbędzie się w tę niedzielę, był w planach już od dawna i ma za zadanie uświadomić społeczeństwo, w jaki sposób Kościół katolicki ingeruje w nasze życie — mówi organizatorka marszu Izabela Daciuk

I dodaje: — Marsz pod hasłem „Kościół katolicki WINNY NIEświęty” odbędzie się sto procent. Przygotowywaliśmy się do niego już dawno. O frekwencje się nie martwię, bo wierzę, że elblążanie chcą wysłuchać co mamy do powiedzenia.

Marsz zacznie się o godz. 13.30 na placu Katedralnym przy katedrze św. Mikołaja, gdzie planowane jest wygłoszenie przemowy na temat pierwszego grzechu, który popełnia Kościół katolicki. Potem marsz uda się w stronę ulicy Mostowej, na Stary Rynek. Przejdzie również ulicą Św. koło siedziby biskupa Jacka Jezierskiego. Następnie przejdzie ulicami Wigilijną, pl. Słowiańskim i Robotniczą, aż do ul. Jaśminowej. Podczas marszu przemawiać będą zaproszeni goście — ofiary pedofilii w Kościele katolickim. Marsz będzie zabezpieczała policja.

„Idziemy, bo jest nam wstyd za polskie państwo i polskie społeczeństwo, że cały czas tak zdemoralizowana i zepsuta instytucja, jaką jest Kościół katolicki, cieszy się tak wielkim poparciem wśród ludzi!!! Społeczeństwo jest mało poinformowane o tym, co złego dzieje się w tej instytucji. Przedstawiamy tylko FAKTY. Idziemy w imię prawdy!” — tak brzmi deklaracja zamieszczona w wydarzeniu na Facebooku.

Uczestnicy marszu manifestują, bo domagają się:
- państwa wolnego od zabobonów,
- rzetelnej edukacji seksualnej,
- edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową,
- opieki medycznej — nie watykańskiej,
- likwidacji tzw. klauzuli sumienia,
- religii w parafiach i na koszt Kościoła katolickiego,
- niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele katolickim,
- wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstw pedofili w kościele.

— Jeśli zgadzasz się z nami, to przyjdź w niedzielę 6 października o godz. 13.30 na plac Katedralny i przemaszeruj z nami. Wyraź z nami swój sprzeciw! — zachęca organizatorka. — My nie atakujemy wiary, tylko przedstawiamy grzechy instytucji, jaką jest Kościół katolicki — podkreśla.

Joanna Meryk

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jolka #2799320 | 185.25.*.* 4 paź 2019 07:44

  Jakie to kobiety to tylko wsciekłe macice .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rr #2799213 | 5.174.*.* 3 paź 2019 20:41

  Popieram chociaż nie jestem kobietą.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Lekarz psychiatra #2799005 | 217.23.*.* 3 paź 2019 10:25

  Po postulatach, widać ewidentną obsesję na punkcie kościoła, tak wyglądają pierwsze symptomy mani prześladowczej. To się kwalifikuje do bezzwłocznych badań.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)