Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Zamach terrorystyczny na Urząd Gminy w Rychlikach [ZDJĘCIA]

2019-10-03 10:37:21 (ost. akt: 2019-10-03 21:56:59)
Policjant - zdjęcie ilustracyjne

Policjant - zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Około godziny 10 służby zostały poinformowane o podłożeniu ładunku wybuchowego. Na miejscu pojawiła się policja i Straż Pożarna.

Około godziny 10 do odpowiednich służb trafiła informacja o ładunku wybuchowym podłożonym w budynku Urzędu Gminy w Rychlikach. Na miejscu niezwłocznie pojawiła się policja i Straż Pożarna.

Na szczęście, to tylko ćwiczenia. –To część dwudniowych, rutynowych ćwiczeń, które odbywają się co dwa lata na terenie powiatu – mówi rzecznik prasowy Starosty Elbląskiego, Marek Murdzia.

– Ewakuacja pracowników przebiegła sprawnie. Pracownicy wykazali się ogromną odpowiedzialnością, mimo tego, że ćwiczenia były niezapowiedziane – informują obserwatorzy z wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności.

Ćwiczenia odbywają się też między innymi w Pasłęku. Próbna ewakuacja zaplanowana jest dla uczniów Zespołu Szkół przy ul. Zwycięstwa.
Zakres ćwiczeń obejmuje ulice Zwycięstwa, Słowackiego, Przedszkolną i Gdańską, w ich obrębie możliwe są utrudnienia w ruchu drogowym.

– Ćwiczenia były doskonałą okazją zarówno do podszkolenia umiejętności, jak i integracji środowiska strażackiego na naszym terenie– mówi Krzysztof Prochera, jeden ze strażaków z OSP Krzewsk. – Wraz z innymi jednostkami OSP z terenu naszej gminy odbyliśmy koncentrację gminną oraz ćwiczenia z zakresu ratownictwa przeciwpowodziowego. W ocenie Pani Wójt oraz przedstawicielki Starostwa Powiatowego wszystko wypadło w pełni profesjonalnie. Dziękujemy organizatorom i wszystkim druhom za efektywnie spędzone przedpołudnie!


OSP Krzewsk


kk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB