środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Muzyczna siła tkwi w kwartecie: Cup of Time w Elblągu

2019-10-05 10:00:44 (ost. akt: 2019-10-05 07:01:43)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Energia? Mogłyby im jej pozazdrościć największe wulkany. Wszechstronność? Choć wierni jazzowi, o klasycznych akordach mogliby mówić godzinami, a muzyka filmowa nie ma przed nimi tajemnic. Cup of Time – kwartet, który zaraża melomanów tylko optymizmem – wystąpi już 6 października w Ratuszu Staromiejskim. Pod batutą Jarosława Praszczałka i w towarzystwie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Co można powiedzieć o muzykach Cup of Time? Wszystko, ale nie to, że grozi z nimi nuda. Ryszard Borowski? Gdy trzeba, gra muzykę dawną, gdy trzeba, pisze „jazzujące” aranżacje dla radia, telewizji i teatru. Krzysztof Lenczowski? Każdym koncertem z Atom String Quartet udowadnia, że siła smyczkowego kwartetu może równać się sile orkiestry symfonicznej. Agnieszka Cypryk i Rafał Grząka? W sali akademickiej czują się równie dobrze, co w sali koncertowej, o czym przekonują się kolejne roczniki studentów.
Na koncercie w Elblągu muzycy zaprezentują „Pejzaż polski”.

Pejzaż, bo oparty na mieszance muzyki klasycznej, jazzu, improwizacji i world music. Polski, bo nawiązujący do tańców narodowych oraz poświęcony twórczości największych kompozytorów znad Wisły, takich jak Fryderyk Chopin, Ignacy Paderewski czy Zbigniew Namysłowski. Tę twórczość Krzysztof Lenczowski i Ryszard Borowski zaaranżowali na skrzypce, flet, akordeon, wiolonczelę oraz orkiestrę smyczkową. Efekt? Poznamy go w niedzielny wieczór w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego w Elblągu

W programie m.in. utwory polskich kompozytorów (m.in. Chopina, Paderewskiego i Namysłowskiego) w oryginalnych aranżacjach Ryszarda Borowskiego i Krzysztofa Lenczowskiego.

Wykonawcy:
Agnieszka Cypryk - skrzypce
Rafał Grząka - akordeon
Ryszard Borowski - flet
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela
Jarosław Praszczałek - dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy); karnet 70 zł (normalny), 50 zł (ulgowy)
Karnet zachowuje ważność na dwa październikowe koncerty: 6 i 18 października.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB