Sobota, 28 marca 2020. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej": Pasłęk w czołówce

2019-10-08 13:18:42 (ost. akt: 2019-10-08 13:22:39)
Pasłęk

Pasłęk

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Pasłęku

Tak wysokie miejsce w rankingu to duże osiągnięcie pasłęckiego samorządu i wspólny sukces władz Pasłęka, mieszkańców, pracowników instytucji gminnych i pasłęckich organizacji pozarządowych.

Ogólnopolski Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej” 2019 to jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych rankingów tego typu. Zasady rankingu samorządów ustala niezależna Kapituła, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, organizacji samorządowych i pozarządowych oraz Redakcji “Rzeczpospolita”. Kapitule przewodniczy profesor Jerzy Buzek, były premier RP.

Miasto i Gmina Pasłęk zajęła 45 miejsce spośród 864 gmin miejskich i miejsko- wiejskich w kraju. Ponadto, Gmina Pasłęk zdobyła najwyższą lokatę spośród wszystkich gmin województwa warmińsko- mazurskiego w kategorii gmin miejskich i miejsko- wiejskich w kraju.

W omawianym rankingu gminy były oceniane na podstawie około 50 wskaźników i danych pochodzących m.in. z Ministerstwa Finansów, GUS oraz ankiet. Gminy były oceniane według następujących kryteriów: trwałość ekonomiczno- kapitałowa, trwałość społeczna, trwałość środowiskowa, jakość zarządzania i współpraca.

Gratulujemy!

kk/ Urząd Miejski w Pasłęku

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB