Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

3000 bochenków chleba do rozdania [ZDJĘCIA]

2019-10-09 15:16:21 (ost. akt: 2019-10-09 15:58:45)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Dziś )9 października) od rana Zbigniew Ziejewski wraz z pomocnikami rozdaje chleb mieszkańcom naszego miasta. Do dyspozycji ma aż 3000 bochenków. I do końca dnia zamierza wszystkie je rozdać.

Jak pisze Zbigniew Ziejewski, godne życie musi być w Polsce chlebem powszednim. Chleb kojarzy się z domem, ciepłem i bezpieczeństwem. Przypomina nam dzieciństwo. Za chlebem Polacy tęsknią na emigracji. Szacunek dla chleba jest częścią naszej kultury. Dzielenie się chlebem, to symbol przyjaźni, jedności i przebaczenia. Tego szczególnie brakuje dziś w polskiej polityce.


— Jako przedsiębiorca, rolnik, promotor zdrowej żywności na terenie Warmii, Mazur i Powiśla wpadłem na pomysł, żeby wykonać taki symboliczny gest w stronę elblążan i rozdać chleb — mówił kandydat na posła. — Tym bardziej że to miasto firmuje od lat Święto Chleba. Podarowanie chleba mieszkańcom Elbląga, to gest przyjazny, szacunku dla mieszkańców i mam nadzieję, że zostanie bardzo pozytywnie w Elblągu odebrany. Już od 7 rano byliśmy na stanowiskach. Będziemy rozdawać chleb w całym mieście.

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB