Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Idzie nowe – konsultacje społeczne za nami

2019-10-10 12:50:50 (ost. akt: 2019-10-10 13:11:47)

Autor zdjęcia: K

Elbląski Aeroklub, Góra Chrobrego, tereny wokół rzeki Elbląg, czy wielka kolekcja Star Wars – te i wiele innych pomysłów mieli elblążanie podczas spotkania z Mateuszem Zmyślonym, który zajmuje się studium rozwoju marki miasta 2020 - 2030. Podczas konsultacji elblążanie mieli okazję przedstawić swoje propozycje na rozwój miasta.

Idąc za ideą, że każde miasto tworzą jego mieszkańcy, ratusz, wraz z grupą Eskadra zorganizował wczoraj (9 października) spotkanie, które było swoistą burzą mózgów. Przybyli mocno pochylili się nad terenami Elbląga i okolic, by wskazać miejsca, które mogą pomóc wypromować nasze miasto.

- Czeka nas wiele zmian, które, mam nadzieję zmienią strukturę społeczną miasta, bo przyciągną inwestorów z nowych branż, a za nimi przyjdą inni ludzie – mówił Mateusz Zmyślony. - Jak patrzę teraz na Elbląg, po tylu latach, to chcę, żebyście poczuli dumę, że udało wam się zbudować największą na świecie retrowersję. To jest rzecz fenomenalna, coś unikalnego, a mówię to jako marketingowiec. Galeria EL wraz z formami przestrzennymi, często dla elblążan już niewidocznymi, to również jest ewenement i fenomen. Archeologia, znów totalny odlot. To wszystko jest jeszcze niesprzedane. To miasto w ciągu najbliższej dekady może znaleźć się w kompletnie innej lidze. Chcę, żebyście nam podpowiedzieli, co powinniśmy uwzględnić w naszych planach. Jestem tu po to, żeby słuchać, notować.

Czego potrzebujemy, by nasze miasto zaczęło trochę się zmieniać? – na to pytanie każdy miał inną odpowiedź. – Elbląg, to najstarsze miasto w krainie Truso – mówiła jedna z uczestniczek konsultacji. – Dlaczego by tego nie wykorzystać? Można na przykład odtworzyć autentyczne miejsce związane z Truso. Również rzeka Elbląg jest dla nas dużym potencjałem. Myślę o jakimś zagospodarowaniu, może piękna promenada. Pokażmy ten potencjał wody.

- Gdybyśmy odbudowali infrastrukturę lotniska, wybudowali nowe, porządne, utwardzone pasy ze stacjami tankowania, mielibyśmy bardzo duży ruch turystyczny – zapewniał inny uczestnik. - Już w tej chwili w ciągu roku realizujemy ok. 200 - 300 operacji lotniczych, turystów z całej Europy. Ilość tych operacji mogłaby być dużo większa, gdybyśmy mieli infrastrukturę.

- Elbląg ma nie tylko własny potencjał – mówił jeden z mieszkańców. – To miasto powinno odgrywać większą rolę także w swoim rejonie. Jesteśmy między Fromborkiem a Malborkiem, dlaczego by tego nie wykorzystać?

Już niebawem odbędą się kolejne konsultacje, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie stworzyć Studium rozwoju marki miasta Elbląg w kontekście potencjału całego regionu na lata 2020-2030.

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB