Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Lodowe szaleństwo czas zacząć! [ZDJĘCIA]

2019-10-11 14:07:13 (ost. akt: 2019-10-11 14:34:58)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Dzisiaj (11 października) uroczyste otwarcie Krytego Lodowiska Helena w Elbląskim MOSiRze. O 10:00 odbyła się pierwsza darmowa sesja dla szkół, na której byliśmy, żeby sprawdzić, czy dzieci z elbląskich placówek są faktycznie zadowolone tą atrakcją.

Na lodowisku panowała niesamowita atmosfera. Na samym środku tafli znajdowała się platforma, na której urzędował DJ. Prowadzone były liczne gry i konkursy, takie jak slalom między pachołkami czy gra „jaka to melodia?”, w której dzieci musiały zgadnąć tytuł piosenki lub z jakiej bajki ona pochodzi. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku dla wzmocnienia sił do dalszej jazdy. Tym, którzy nie czuli się pewnie na lodzie, towarzyszyły kolorowe pingwiny, które pomagały utrzymać równowagę. Czas umilały głośna muzyka i kolorowe światła.

- Fajnie, podoba mi się taka akcja, że można przyjść w czasie lekcji pojeździć na łyżwach. Fajnie pomyślane, że są też atrakcje dla dzieci. Ostatnio byłam tu rok temu i mam nadzieję, że w tym sezonie będę przychodzić tu częściej – mówi jedna z uczestniczek lodowego szaleństwa.

- Pomagałam kolegom uczyć się i sama też trochę zdążyłam pojeździć. Najbardziej podobał mi się bałwan, który stał na lodowisku, przytulałam go – opowiada Malwina ze szkoły podstawowej nr 9.

Nie tylko dzieci są zadowolone z otwarcia lodowiska, ale także ich opiekunowie.
-Super atrakcja, tylko ja uważam, że mało trochę jest trenerów, ale tak ogólnie jest bardzo fajnie. W sezonie zimowym chodzimy co tydzień na lodowisko, więc jesteśmy zadowoleni z otwarcia - mówi babcia, która przyszła z wnuczką.


Lodowisko zaczyna w pełni działać w sobotę 12 października i będzie funkcjonowało podobnie jak w zeszłym roku we wtorki, czwartki i piątki. Na godzinę 18:00 i 19:00 będą ogólnodostępne ślizgawki. W soboty i niedziele o 12:30, mniej więcej co godzinę będą zaczynały się wejścia na lodowisko. Koszt biletu to ulgowy 6 zł, a 9 zł bilet normalny. Można wykupić karnety, wtedy wychodzi znacznie taniej. Jest również zniżka dla rodzin na kartę dużej rodziny. Łyżwy są osobno wypożyczane, koszt pary jednej to 7 zł.

- Planujemy wiele atrakcji w tym roku. Jedną z nich będą cykliczne spotkania w ramach dyskotek, będzie to ICE Party. Na pewno planujemy Mikołajki na lodzie, być może karnawał. To są takie główne atrakcje. Myślę, że pojawią się jeszcze w trakcie sezonu następne. Dodatkową rzeczą, którą prowadzimy od pewnego czasu jest nauka jazdy na łyżwach. W tym roku będzie to inaczej, ponieważ lekcje będą się odbywać w sobotę o 13:30 i koszt biletu to 11 zł ulgowy i 14 zł normalny – mówi nam Natalia Szrama specjalista ds. marketingu i reklamy w MOSiR i dodaje. – Planujemy, żeby lodowisko było otwarte do końca marca. Trudno powiedzieć jak to będzie wyglądało, trochę zależy od pogody, od zewnętrznych warunków, ale też od wielu innych rzeczy.

Zapraszamy was z rodzicami o 18:00 do ponownego szaleństwa – zabrzmiało na koniec z głośników.

Joanna Meryk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB