Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Elbląg bez plastiku [ZDJĘCIA]

2019-10-12 13:45:52 (ost. akt: 2019-10-12 13:48:25)

Autor zdjęcia: AC

Problem plastiku jest problemem globalnym. Śmieciarka Miecia pokazuje mieszkańcom Elbląga, co robić z plastikowymi odpadami.

12 października na parkingu Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, odbyło się oficjalne otwarcie kampanii „Elbląg bez plastiku”. Akcja odbywa się w ramach społecznej kampanii „Świat bez odpadów”. Podczas spotkania prezydent przekazał MOSiRowi 120-litrowe żółte pojemniki – tzw. „repety” na odpady z tworzyw sztucznych, wielomateriałowych i metalowych. W ramach akcji na całą Polskę do rozdania było 600 specjalnych pojemników, do Elbląga trafiło aż 80 z nich. Pojemniki trafią wkrótce do wszystkich elbląskich placówek oświatowych.

- Bardzo się cieszę, że nasze miasto jest postrzegane w całej Polsce jako miasto innowacyjne. Staramy się żyć z ekologią za pan brat – mówił prezydent Witold Wróblewski. - Działamy w różnego rodzaju konkursach ekologicznych. Ostatnio na przykład stworzyliśmy rekordowo długi łańcuch z plastikowych nakrętek. Te wszystkie akcje pomagają podnosić świadomość tego, żebyśmy żyli w środowisku czystym. W tej chwili bardzo dużo mówi się o tym, że żyjemy w świecie przepełnionym plastikiem. Staramy się propagować wiedzę dotyczącą odchodzenia od plastiku, używania innych opakowań, ale też tego, jak postępować z takimi odpadami.

- Mamy tutaj śmieciarkę Miecię, która pokazuje, w jaki sposób to wszystko jest później odtwarzane i przetwarzane. Te odpady, które trafiają do kosza powinny być przerobione lub zutylizowane w taki sposób, byśmy mogli je powtórnie wykorzystać w innej formie lub by nie były szkodliwe dla społeczeństwa i przyrody.

Śmieciarkę Miecię będzie można oglądać do godziny 16. Pracownicy
firmy Rekopol opowiedzą o plastiku i o tym, jak go przetwarzać i recyklingować.kk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB