Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Zostań funkcjonariuszem Straży Granicznej

2019-10-14 07:00:00 (ost. akt: 2019-10-13 21:48:46)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Straż Graniczna szuka nowych funkcjonariuszy. Masz mniej niż 35 lat, obywatelstwo polskie, średnie wykształcenie i nieposzlakowaną opinię? Ta oferta może być właśnie dla ciebie. – W Straży jest miejsce dla każdego – zachęca kmdr ppor. SG Zbigniew Lenart.

Morski Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby. Szansę na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną.

Jakie wymagania powinien spełniać idealny kandydat? O tym jasno mówią przepisy prawa.
Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat (jednak w niektórych przypadkach szansę na przyjęcie mają także osoby starsze, posiadające kwalifikacje lub umiejętności szczególnie przydatne w Straży Granicznej), o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, posiadająca zdolność fizyczną oraz psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie służbowej, dające rękojmię zachowania tajemnicy oraz mająca uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Straż Graniczna szuka pracowników w całej Polsce, nie tylko w Elblągu. - W gruncie rzeczy każdy znajdzie tu swoje miejsce – mówi Zbigniew Lenart. - Straż Graniczna jest formacją, która poszukuje zarówno lotników, jak i marynarzy, poprzez pracowników administracyjnych po prawie administracyjnym, czy karnym, czy też ludzi, którzy mają tylko średnie wykształcenie i w czasie kariery zawodowej mogą sobie wykształcenie uzupełnić poprzez studia. Nawet przewodnik psa znajdzie tu dla siebie miejsce.

Jak wygląda kariera w Straży Granicznej krok po kroku? Najpierw trzeba wypełnić ankietę i złożyć odpowiednie dokumenty, które wysyłane są do komendy oddziału w której poddawane są analizie. Później kandydat poddawany jest odpowiednim psychotestom, badaniu m.in. wariografem, test sprawności fizycznej oraz test wiedzy ogólnej. Po przejściu tego etapu kandydat dostaje skierowanie na kilkumiesięczne szkolenie – kurs podstawowy podoficerski. Dopiero po tym kursie funkcjonariusz trafia na służbę do miejsca docelowego.

Szczegóły dotyczące naboru oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej www.morski.strazgraniczna.pl. Możliwy jest także kontakt telefoniczny, nr tel. 55 237 64 32. Dokumenty rekrutacyjne można składać w Placówce Straży Granicznej w Elblągu ul. Kotwicza 2. Tam też można zasięgnąć informacji na temat rekrutacji.

K

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB