Pobiegliśmy dla Wojtusia [246 ZDJĘĆ!]

2019-10-14 15:00:00(ost. akt: 2019-10-14 15:26:38)

W sobotę, 12.10, odbył się bieg charytatywny dla Wojtusia Trubasa. Czy Ty również wziąłeś udział w tej akcji? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Wojtuś Trubas choruje na zespół Westa oraz dziecięce porażenie mózgowe. Potrzebuje pieniędzy na rehabilitację oraz odpowiedni sprzęt.

W sobotę, 12.10 odbył się bieg charytatywny zorganizowany z pomocą grupy Lepszy Elbląg. Miejscem spotkania biegaczy była Bażantarnia. Rejestracja rozpoczęła się o godzinie 12.

Wspierający Wojtusia mogli wybrać pomiędzy dwoma dystansami: 2,5 i 5 kilometrów. Wśród uczestników zostały rozlosowane nagrody, a dodatkową atrakcją była licytacja lotu szybowcem, z której dochód przeznaczony został na rzecz pomocy Wojtusiowi.

Jednym z biegnących był zawodnik drużyny Olimpia Elbląg, Maciej Rozumowski. - Nasz fizjoterapeuta wyszedł z inicjatywą, aby przyłączyć się do pomocy. Niestety inni zawodnicy musieli być na treningu, więc ja zgłosiłem się, by pobiec. Biegłem na 5 kilometrów i zająłem ósme miejsce. To niezły wynik jak na osobę, która dochodzi do siebie po kontuzji. Biegło około 200 osób, po wręczeniu medali, rodzice Wojtusia wszystkim nam bardzo serdecznie podziękowali za pomoc.