Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Nowa Era dla uczniów i nauczycieli

2019-10-16 15:00:00 (ost. akt: 2019-10-16 11:49:42)

Autor zdjęcia: Nowa Era

Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu - rusza 10. edycja ogólnopolskiego konkursu dla kreatywnych uczniów i nauczycieli, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Do wygrania jest aż 80 grantów finansowych na realizację najlepszych uczniowskich pomysłów.

Wydawnictwo Nowa Era od 2010 roku organizuje konkursy mające na celu pomoc w realizacji ciekawych projektów edukacyjnych. Nowa Era zaprasza do udziału zarówno uczniów jak i nauczycieli.

“Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu” to nowa wersja “Projektu z klasą”, a zarazem dziesiąta już odsłona konkursu. Konkurs skierowany jest do grup projektowych(nauczyciel + uczniowie) ze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wydawnictwo Nowa Era służy wsparciem merytorycznym na każdym etapie, już od powstania pomysłu.

Udział i zwycięstwo w konkursie to nie tylko zdobycie grantów pieniężnych, ale powód do dumy dla placówki, którą reprezentuje dana grupa. Nowa Era docenia kreatywność nauczycieli i uczniów, umożliwia rozwój umiejętności, wzrost efektywności nauki i lepszą integrację wśród uczniów.

Historia konkursu pokazuje, że zainspirowani przez nauczyciela uczniowie mogą zdziałać naprawdę wiele. Od 9 lat uczestnicy konkursu udowadniają, że ważna jest dla nich zarówno ich własna edukacja oraz rozwijanie pasji, jak i działanie na rzecz innych: lokalnej społeczności, innych dzieci, czy też po prostu potrzebujących. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się takie o charakterze naukowym, technologicznym, społecznym, oparte na wolontariacie, ale także propagujące przedsiębiorczość.

- Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy mają ciekawe pomysły i szukają wsparcia w ich realizacji. Udział w konkursie Projektanci edukacji daje uczniom pełną swobodę w rozwijaniu zainteresowań. Dzieci i młodzież samodzielnie wybierają pomysły do realizacji, a dzięki pracy nad wcieleniem ich w życie, mogą w ciekawy sposób przyswajać nową wiedzę oraz kształcić kolejne umiejętności. Rozwijają również kreatywność, odpowiedzialność i umiejętność współdziałania - także na rzecz innych - komentuje Małgorzata Jankowska, koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Projektanci edukacji.

Nauczyciele prowadzący uczniowskie grupy projektowe mogą się zgłaszać do konkursu od 1 października do 27 listopada za pośrednictwem strony internetowej https://projektanciedukacji.pl. Ogłoszenie wyników I etapu konkursu odbędzie się 15 stycznia 2020 roku. Wtedy poznamy 75 zwycięskich grup projektowych, które otrzymają granty finansowe na wcielenie w życie swoich pomysłów. Zwycięzcy będą mieli czas na ich realizację do 6 maja 2020 roku. 20 maja poznamy laureatów II etapu konkursu - wydawnictwo Nowa Era przyzna w nim dodatkowo 5 Złotych Grantów (o wartości 2.000 zł każdy), nagradzając zrealizowane już projekty.

kk/ Wydawnictwo Nowa Era

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB