środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

27-latek zatrzymany za rozbój – po zdarzeniu ściął włosy

2019-10-17 12:26:56 (ost. akt: 2019-10-17 12:28:20)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 27-latka podejrzewanego o rozbój na starszym mężczyźnie. Sprawca wepchnął 70-latka do mieszkania a następnie splądrował pomieszczenie. Zabrał co cenniejsze przedmioty o wartości około 3 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie. 27-latkowi może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce dwa dni temu na terenie Elbląga. 70-latek został zaczepiony przez mężczyznę, gdy wchodził do klatki schodowej. 27-latek poszedł za nim, aż pod drzwi mieszkania, a gdy 70-latek je otworzył sprawca wepchnął go do środka i popchnął na łóżko.

Młodszy mężczyzna zaczął plądrować mieszkanie, wyrzucał rzeczy z szafek szukając co cenniejszych przedmiotów. Z mieszkania zabrał mosiężne świeczniki, inne ozdobne elementy wykonane z mosiądzu oraz telefon komórkowy. Policjanci ustalili kto może stać za tym rozbojem i już na drugi dzień zatrzymali 27-latka.

W jego mieszkaniu podczas przeszukania znaleziono przedmioty pochodzące z rozboju. Mężczyzna nie do końca odpowiadał rysopisowi. Jak się okazało, zaraz po zdarzeniu zgolił całkowicie włosy, aby nie być rozpoznawalnym. Mimo to nie uniknął odpowiedzialności. 27-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

Za dokonanie rozboju może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB